Obklad ze zelných listů vytáhne z těla zánět i bolest. Zvláštní úlevu přinese při křečových žilách

Přírodní medicína je plná osvědčených metod, které byste měli při zdravotních problémech vyzkoušet i vy. Obklady ze zelí jsou jedním z prostředků, díky kterým se můžete zbavit zánětu prsou nebo bolestí kloubů. V čem dalším vám může tento obklad pomoci?

Zelné zábaly se používají po celá staletí

Obklady ze zelných listů se v přírodní medicíně používají mnoho let, a proto byste na ně neměli zapomínat, jakmile se u vás objeví některé zdravotní problémy. Ne vždy potřebujeme hned běžet k lékaři a cpát do sebe chemické léky. Listy obsahují mnoho minerálních látek a můžete si z nich udělat také šťávy, které mají velmi příznivý vliv na imunitní systém a celkové zdraví organismu. Kromě toho zelná šťáva funguje také jako lék na kocovinu.

Doporučený článek:  Brukvovité zelenině je škoda se vyhýbat. Brokolice i květák patří mezi nejzdravější druhy vůbec

Zelné obklady se používají hlavně na křečové žíly, bolesti kloubů, při artritidě, na kožní problémy, hnisavé rány, bodnutí hmyzem a nejrůznější otoky kdekoli na těle. Použít je ale můžete také jako prevenci rakoviny, protože někteří lékaři se domnívají, že mohou zabránit rakovinným změnám, a to zejména v oblasti vaječníků, prsů nebo varlat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si připravit zábal?

Je to velmi jednoduché. Na rány aplikujte zelné obklady pouze na vyčištěné místo zbavené nečistot a krve. Citlivou kůži obalte v listech a zavažte. Nezapomeňte listy zelí nebo kapusty pravidelně měnit. Po dvou až čtyřech hodinách byste měli vždy ránu převázat a listy vyměnit. Záleží na velikosti rány. Obklady ale můžete použít také při bronchitidě nebo zánětu průdušek. Přikládat je můžete na krk, prsa a všude, kde cítíte bolest. Bolest během chvilky zmizí a navíc obklad z těla vytáhne škodlivé toxiny.

Doporučený článek:  Játrům dává zabrat nejen alkohol. Oblíbené chuťovky jsou nejrychlejší cestou k rakovině

Mnoho lidí ovšem zábaly ze zelí používá zejména na křečové žíly, protože ty se léčí skutečně těžko. Tento přírodní způsob ale může zajistit, že nebudou bolestivé a zatáhnou se. Nejlepší je nechat obklad působit přes noc, aby byl efekt co nejlepší. Na kůži postiženou křečovými žilami byste měli rozložit tři vrstvy zelných listů, zakrýt je vatou a nakonec obvazem. Neutahujte ho příliš těsně, ale listy musí na noze samozřejmě držet. Uvidíte, že vám ráno bude mnohem lépe.

Zdroj: https://ourgabledhome.com/tag/cabbage-leaf-poultice/