Obklad ze zelných listů vytáhne z těla zánět i bolest. Zvláštní úlevu přinese při křečových žilách

Přírodní medicína je plná osvědčených metod, které byste měli při zdravotních problémech vyzkoušet i vy. Obklady ze zelí jsou jedním z prostředků, díky kterým se můžete zbavit zánětu prsou nebo bolestí kloubů. V čem dalším vám může tento obklad pomoci?

Zelné zábaly se používají po celá staletí

Obklady ze zelných listů se v přírodní medicíně používají mnoho let, a proto byste na ně neměli zapomínat, jakmile se u vás objeví některé zdravotní problémy. Ne vždy potřebujeme hned běžet k lékaři a cpát do sebe chemické léky. Listy obsahují mnoho minerálních látek a můžete si z nich udělat také šťávy, které mají velmi příznivý vliv na imunitní systém a celkové zdraví organismu. Kromě toho zelná šťáva funguje také jako lék na kocovinu.

Zelné obklady se používají hlavně na křečové žíly, bolesti kloubů, při artritidě, na kožní problémy, hnisavé rány, bodnutí hmyzem a nejrůznější otoky kdekoli na těle. Použít je ale můžete také jako prevenci rakoviny, protože někteří lékaři se domnívají, že mohou zabránit rakovinným změnám, a to zejména v oblasti vaječníků, prsů nebo varlat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si připravit zábal?

Je to velmi jednoduché. Na rány aplikujte zelné obklady pouze na vyčištěné místo zbavené nečistot a krve. Citlivou kůži obalte v listech a zavažte. Nezapomeňte listy zelí nebo kapusty pravidelně měnit. Po dvou až čtyřech hodinách byste měli vždy ránu převázat a listy vyměnit. Záleží na velikosti rány. Obklady ale můžete použít také při bronchitidě nebo zánětu průdušek. Přikládat je můžete na krk, prsa a všude, kde cítíte bolest. Bolest během chvilky zmizí a navíc obklad z těla vytáhne škodlivé toxiny.

Mnoho lidí ovšem zábaly ze zelí používá zejména na křečové žíly, protože ty se léčí skutečně těžko. Tento přírodní způsob ale může zajistit, že nebudou bolestivé a zatáhnou se. Nejlepší je nechat obklad působit přes noc, aby byl efekt co nejlepší. Na kůži postiženou křečovými žilami byste měli rozložit tři vrstvy zelných listů, zakrýt je vatou a nakonec obvazem. Neutahujte ho příliš těsně, ale listy musí na noze samozřejmě držet. Uvidíte, že vám ráno bude mnohem lépe.

Zdroj: https://ourgabledhome.com/tag/cabbage-leaf-poultice/