Paty si zaslouží hýčkat. Pak zůstanou dokonale hladké a krásné na pohled

Krásné a jemné paty chce mít každá žena, která touží po kráse. A to nejen v létě, kdy vystavujeme své nohy na odiv v sandálech nebo obyčejných žabkách. Proto je vhodné o svá chodidla, potažmo paty pečovat, protože jedině pravidelností můžete dosáhnout skvělých výsledků.

Proč vznikají suché paty?

Určitě by každý z nás chtěl mít nádherné paty, které bude moci ukazovat. Jestli máte paty tvrdé, mohou být o něco náchylnější ke zranění – prasknou, udělají se oděrky nebo se objeví škrábance. Tvrdé paty mohou trápit také mladé lidi. Proto se vyplatí věnovat jim dostatečnou péči, aby se znovu dostaly do formy. Jak se s tvrdými patami vypořádat a co na ně platí?

Doporučený článek:  Na suché ruce pomohou buď koupené krémy, nebo pár domácích prostředků, které skoro nic nestojí

Odkud se berou suché a popraskané paty? Jestliže pečujete o své tělo, na chodidla a paty byste neměli zapomínat. Naše pokožka postupem věku ztrácí nejen elasticitu, ale také se vysušuje. Na některých místech se zase může o něco více mastit. Paty jsou místa, která postrádají mazové žlázy, a proto se rychle vysušují, obrušují a mohou bolet. Správná hygiena nohou je namístě, protože kvůli nošení obuvi se také velmi často potí.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si vlastní mast na paty

Suché paty se objevují zejména u starších osob. Suchá nebo popraskaná pokožka na chodidlech ale může trápit i mnohem mladší ročníky. Boty na podpatcích na ženách vypadají sice dobře, zároveň jsou ale zdrojem suchých nohou. Pokud máte nadváhu nebo obezitu, objeví se u vás popraskané nebo tvrdé paty mnohem spíš než u lidí se zdravou váhou.

Doporučený článek:  Zářivě bílý úsměv nemusí stát majlant. Domácí triky zuby vybělí snadno a přirozeně

Vyzkoušet můžete nejen bylinné nálevy, ale také masti, které si doma sami vyrobíte. Přírodními prostředky toho zvládnete mnohem více. Vyplatí se po každém mytí paty usušit ručníkem a také jim dodat hydrataci. Můžete svá chodidla vykoupat například ve lněných semínkách. Pravidelně své nohy zbavujete odumřelých kožních buněk a za několik týdnů budete mít hladké nohy.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/how-to-make-your-feet-soft/