Paty si zaslouží hýčkat. Pak zůstanou dokonale hladké a krásné na pohled

Krásné a jemné paty chce mít každá žena, která touží po kráse. A to nejen v létě, kdy vystavujeme své nohy na odiv v sandálech nebo obyčejných žabkách. Proto je vhodné o svá chodidla, potažmo paty pečovat, protože jedině pravidelností můžete dosáhnout skvělých výsledků.

Proč vznikají suché paty?

Určitě by každý z nás chtěl mít nádherné paty, které bude moci ukazovat. Jestli máte paty tvrdé, mohou být o něco náchylnější ke zranění – prasknou, udělají se oděrky nebo se objeví škrábance. Tvrdé paty mohou trápit také mladé lidi. Proto se vyplatí věnovat jim dostatečnou péči, aby se znovu dostaly do formy. Jak se s tvrdými patami vypořádat a co na ně platí?

Odkud se berou suché a popraskané paty? Jestliže pečujete o své tělo, na chodidla a paty byste neměli zapomínat. Naše pokožka postupem věku ztrácí nejen elasticitu, ale také se vysušuje. Na některých místech se zase může o něco více mastit. Paty jsou místa, která postrádají mazové žlázy, a proto se rychle vysušují, obrušují a mohou bolet. Správná hygiena nohou je namístě, protože kvůli nošení obuvi se také velmi často potí.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si vlastní mast na paty

Suché paty se objevují zejména u starších osob. Suchá nebo popraskaná pokožka na chodidlech ale může trápit i mnohem mladší ročníky. Boty na podpatcích na ženách vypadají sice dobře, zároveň jsou ale zdrojem suchých nohou. Pokud máte nadváhu nebo obezitu, objeví se u vás popraskané nebo tvrdé paty mnohem spíš než u lidí se zdravou váhou.

Vyzkoušet můžete nejen bylinné nálevy, ale také masti, které si doma sami vyrobíte. Přírodními prostředky toho zvládnete mnohem více. Vyplatí se po každém mytí paty usušit ručníkem a také jim dodat hydrataci. Můžete svá chodidla vykoupat například ve lněných semínkách. Pravidelně své nohy zbavujete odumřelých kožních buněk a za několik týdnů budete mít hladké nohy.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/how-to-make-your-feet-soft/