Překyselení těla může snadno vzniknout při nesprávné stravě a používání stimulantů. Narušuje rovnováhu alkalických kyselin a to vede k různým typům onemocnění. V dnešním článku si uvedeme nejčastější příznaky, které vznikají při vysoké hladině kyselin v našem těle.
Stav způsobený překyselením těla
K překyselení těla dochází, když je narušena acidobazická rovnováha. Tělo dokáže správně fungovat, když je pH naší krve 7,35–7,45. Ve velké míře to ovlivňuje jednotlivé systémy organismu, nejvíce však trávicí, oběhový a hormonální. Akumulace kyselin v těle vede k jeho překyselení. Podle odborníků může užívání potřebných minerálů, jako je vápník, hořčík a draslík, pomoci udržet správnou acidobazickou rovnováhu.
Mezi nejčastější příčiny překyselení patří užívání stimulantů, jako je alkohol, cigarety a některé druhy léků. Kromě toho se za příčinu považují i přísné diety na hubnutí. Také výrobky, které konzumujeme, mají vliv. Strava založená na vysoce zpracovaných potravinách, velkém množství masa, mléčných výrobcích a obilí a malém množství zeleniny a ovoce není zrovna nejlepší nápad. V kombinaci se stresem a nedostatkem fyzické aktivity může vést k poruše acidobazické rovnováhy.
Příznaky překyselení
Dlouhodobé překyselování těla má vážné následky. Může se projevit cukrovkou, aterosklerózou, obezitou, peptickým vředovým onemocněním, a dokonce i rakovinou. Kromě toho může překyselení těla vést k oslabení zubů, kostí a následně k osteoporóze a náchylnosti ke zlomeninám. Kromě toho si při překyselení můžete všimnout chronické únavy, potíží s koncentrací a bolestmi hlavy, oslabení imunity i gastrointestinálních onemocnění.
Pokud chcete zkontrolovat, zda je tělo skutečně překyselené, můžete test jednoduše provést doma pomocí speciálního proužkového testu na moč. K následnému odkyselení těla stojí za to zahrnout do stravy čerstvé ovoce a zeleninu a výrobky bohaté na esenciální mastné kyseliny. Je také důležité hydratovat tělo, vzdát se vysoce zpracovaných potravin, cigaret a alkoholu. Důležité je také provádět pravidelnou fyzickou aktivitu.
Zdroj: https://www.healthline.com/health/acidosis