Kakao prodlužuje život. Ne ovšem to, které většina lidí pije

Zdravotní přínosy kakaa objevili již Mayové a Aztékové. Kakao si obvykle spojujeme se sladkým hřejivým nápojem z našeho dětství. Je pravda, že tato látka má mnoho zdravotních přínosů, ale to se nedá říct o jeho instantně rozpustné variantě. Rozdíl mezi kakaem a kakaovým práškem si bohužel mnoho lidí vůbec neuvědomuje. Přitom může být velmi škodlivý pro naše zdraví!

Instantní kakao nemá v kuchyni co dělat!

Instantní kakaový prášek nebo granule můžete v současnosti zakoupit prakticky v každém obchodě s potravinami. Je velmi chutný a můžete si ho připravit během chvilky. To jsou výhody, kvůli kterým ho lidé kupují. Bohužel tímto výčtem jeho pozitiva končí. Složení rozpustného kakaa obsahuje mimo jiné látky také sůl, cukr, umělé aroma, emulgátory, uhličitan vápenatý nebo uhličitan hořečnatý.

Doporučený článek:  Zklidní tělo i mysl a zaručeně zažene chutě na sladké. Poznejte červenou řepu z té nejlepší stránky

Jestli se rozhodnete nápoj z tohoto prášku podávat svým dětem, měli byste myslet na jeden velmi jednoduchý fakt. Hmotnost 100 gramů instantního kakaa obsahuje až 85 gramů cukru! To je neuvěřitelné číslo, které by málokdo čekal. Potraviny s vysokým obsahem cukru ovšem mohou zvýšit tělesnou hmotnost a riziko nadváhy a obezity, což je v současnosti u dětí obrovským problémem. Kromě toho riskujete také cukrovku, zubní kaz a některé druhy rakoviny.

Zdroj obrázku: Freepik

Prázdné kalorie vedou ke špatné koncentraci

Některé děti jsou po konzumaci většího množství cukru velmi roztěkané a nedokáží se soustředit. A netýká se to pouze dětí. Kakaový prášek obsahuje mnoho prázdných kalorií, které neposkytují žádnou nutriční hodnotu a zhoršují naši koncentraci. Jak byste měli postupovat, když si chcete vychutnat tento božský nápoj bez vedlejších účinků?

Doporučený článek:  Jednoduchá pomoc na bolest krku a ztuhlost ramen

Vždy se dívejte na etiketu produktu, který si chcete přinést domů. Nejlepší bude sáhnout po pravém kakau, které má velmi tmavou barvu. Produkt, který je vyroben na bázi kakaových bobů, pozitivně působí na nervový systém, snižuje srážlivost krve a může také snížit krevní tlak. Pravé kakao vám navíc pomůže oddálit proces stárnutí a zvyšuje odolnost imunitního systému.

Zdroj: https://buzzthisviral.com/cacao-powder-benefits-and-side-effects-healthy-or-unhealthy/