Při bolesti žaludku přijdou na pomoc bylinky a koření. Rychle uleví a usnadní trávení

Mnoho lidí čelí bolestem žaludku nebo mají pocit, že po jídle špatně tráví – nemusí to být pouze konzumací zkaženého jídla, ale také přemírou snědeného. Dalším důvodem může být nadměrné pití alkoholu. Nemusíte ale hned sahat po prášku proti bolesti, protože existují přírodní způsoby, jak si pomoci od bolesti a podpořit tak trávení.

Můžete vyzkoušet bylinky nebo koření

Jestli vás po velkém jídle trápí nevolnost, křeče v žaludku nebo jiné problémy, můžete vyzkoušet několik listů bazalky, které budete žvýkat nebo si z nich připravíte odvar. Bylinka díky sloučeninám působí analgeticky. Vhodný bude také hřebíček, který se vyplatí mít po ruce vždy, když máte bolesti nebo potřebujete zlepšit trávení.

Pomoci může například pepř, který najdeme v každé kuchyni. Skvělý je na zažívací potíže, protože si jím vyčistíte žaludek. Pepř můžete nasypat například do vodky, vhodné jsou také chilli papričky. Ty můžete přidat například do kávy, protože kofein podporuje trávicí procesy. Po pití alkoholu má mnoho lidí kocovinu, na kterou ale můžete snadno vyzrát například kysaným zelím.

Zdroj obrázku: Freepik

Na trávení můžete jít i potravinami

Mezi velké pomocníky patří ostropestřec mariánský, který si můžete snadno vypěstovat také na zahradě. Je ale nutné si dávat pozor, protože nesnese nadměrnou zálivku. Patří mezi rostliny, které jsou brány jako plevel, může ale hodně pomoci například od toxinů. Odstraní jedy a škodlivé látky z těla. Z ostropestřce si snadno můžete připravit čaj, který pomůže také proti kocovině.

Navíc se hodí také na pročištění jater. Kromě bylinek nebo koření ale můžete používat také potraviny, které máte běžně v lednici. Abyste ulevili svému žaludku, je zapotřebí se správně a kvalitně stravovat. Jedině tak docílíte dobrého pocitu z jídla a nebudete se po něm cítit unavení. Sladkosti, alkohol nebo nezdravé polotovary mohou vašemu zažívání pouze uškodit.

Zdroj: https://health.unl.edu/4-home-remedies-upset-stomach-plus-6-things-avoid