Na podzim se naše domovy začínají plnit nezvanými hosty. Vyžeňte pavouky i myši jednoduchou metodou

Podzim je každoročně obdobím, kdy se zvířata stahují z chladného prostředí a hledají si domov na zimu. Myši a pavouci jsou nejčastějšími tvory, kteří se usadí v našich domovech. Rychle se z nich mohou stát nevítaní hosté, které je těžké vystěhovat. Naštěstí můžete použít levný a ekologický trik, který je vyžene z vašeho domova.

Nenechte myši, aby se u vás zabydlely

Myši najdete ve špinavých i čistých domech. Uklizená domácnost u nich nerozhoduje o vhodném přístřešku. Myši k našim domovům přitahují popelnice, kompostovací koše, ořechy a ovoce, krmivo pro mazlíčky nebo obilné sýpky. Jestli ve sklepě něco takového skladujete, budete pro ně ideální adresou pro nové bydliště.

Doporučený článek:  Proti mšicím v zahradě můžeme bojovat octovým postřikem

Myší přítomnost poznáte hlavně podle trusu, který má černou barvu a tvar větších rýžových zrn. Nejčastěji se drží v tmavých koutech, krabicích, papírech nebo za naskládaným dřevem. Jak zabránit myším v přístupu do domova? Zkontrolujte, jestli nemáte někde díry nebo praskliny. Může se jednat také o prostor kolem kanalizace, kabelů nebo podkroví. Vše utěsněte, abyste snížili riziko invaze. To je jediná prevence, která vám pomůže.

Zdroj obrázku: Pixabay

Už žádní pavouci v každém koutě domácnosti

Září a říjen jsou hlavní měsíce, kdy se pavouci stahují do našich domovů. Při hledání potravy se pavouci dostanou kamkoli, kde mohou najít jídlo. Jedná se přitom také o otevřené nádoby s jídlem. To zaručeně riskovat nechcete. Navíc je přitahuje vyšší vlhkost, a proto jsou obvykle v kuchyních, koupelnách a sklepech.

Doporučený článek:  Roztomilá kuna dokáže natropit velkou neplechu. Z domu ji vypudí osvědčené metody

Existuje hned několik způsobů, jak můžete pavouky vyhnat ze svého domova. Základem je pravidelný úklid. Využít ale můžete také čajové sáčky, které fungují jako přírodní repelent na pavouky. Na celou místnost stačí asi tři sáčky, které byste jinak po uvaření čaje vyhodili. Díky tomuto triku nebudete potřebovat jiné prostředky ani žádnou chemii, která stojí hodně peněz. Postačí vám jen čajové sáčky a pavouci velmi rychle z vašeho domova odejdou.

Zdroj: https://texashillcountry.com/mice-spiders-home-tea-bag/