Při jarním úklidu může bramborová mouka ukázat svůj opravdový potenciál. Celý domov bude zářit čistotou

Bramborová mouka je oblíbenou surovinou, a to nejen v kuchyni. Použít ji můžete také při jarním úklidu, který vás co nevidět čeká. Jak může pomoci? Odstraní například mastné skvrny, ale hodit se bude také jako dezinfekční prostředek. Jak můžete bramborovou moučku využít?

Mastné skvrny na nábytku? Odstraní je mouka

Bramborová mouka je vhodná například k odstranění nejen mastných skvrn ze stěn kuchyně, kde se tvoří při vaření, ale také s ní odstraníte vosk z nábytku, který vznikne po leštění. Pokaždé stačí namočit vlhkou houbičku do bramborové mouky a místo otřít. Je to velmi snadné a navíc je tato metoda účinná. Nestojí mnoho peněz a bez použití chemie budete mít domácnost zase o něco čistější.

Doporučený článek:  Těmto čtyřem znamením zvěrokruhu se žádná nemoc nevyhne. Naše zdraví visí ve hvězdách

Bramborová mouka osvěží také koberec, který po čase může být načichlý různými pachy. Koberec jen posypte bramborovou moukou, třicet minut ji nechce působit a uvidíte, že mouka absorbuje nečistoty a další nepříjemné pachy z koberce. Ten bude znovu vypadat čistě. Nakonec ho můžete ještě vysát a přidat několik kapek esenciálního oleje.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocí mouky můžete dezinfikovat hračky

Velmi oblíbeným způsobem použití bramborové moučky je dezinfekce plyšových hraček. V takovém případě je stačí vložit do sáčku, posypat bramborovou moukou, několikrát s pytlíkem zatřást a nakonec plyšáky vyklepat nad vanou, aby nevznikl nepořádek. Bramborová mouka se ale nejvíce využívá v kuchyni.

Doporučený článek:  Záchod není odpadkový koš. Některé věci do něj nepatří

Nepleťte si ji s kukuřičnou moukou, protože se jedná o něco jiného. Mouku z brambor můžete využít také na výrobu pleťových masek, díky nim bude vaše pokožka přirozeně hladká. V kuchyni je oblíbená na zahuštění polévek nebo omáček, je to bezlepková potravina. Dopřát si ji mohou i lidé, kteří se snaží zhubnout. Dnes už ji zakoupíte téměř ve všech obchodech, ale připravte si více peněz. Prodává se v mnoha gramážích podle toho, kolik jí budete potřebovat.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/8222249/potato-starch-explained