Při mytí oken pomůže správné počasí a osvědčené domácí prostředky

Okna jsou ozdobou domu, ale pouze v případě, že jsou dokonale čistá. Okna nejsou jen skleněné tabulky, ale také rámy, záclony nebo závěsy. Mnoho lidí ale nemá rádo čištění oken, protože je to náročná práce, která může trvat i celý den, v závislosti na tom, kolik jich v domácnosti máte. Naše babičky ale měly tipy, díky kterým měly okna bezvadně čistá a hlavně beze šmouh.

Jak umýt okna, aby se leskla a vydržela dlouho čistá?

Okna, to nejsou jenom skla, ale také rámy a ostatní části. Proto je nutné vyčistit kompletně celé okno, aby bylo skutečně čisté. Mytí oken nepatří mezi oblíbené činnosti, je nutné si práci co nejvíce zjednodušit. K tomu vám mohou posloužit domácí prostředky, které najdete v kuchyni. Mezi takové patří například ocet, jedlá soda nebo i další. K leštění oken pak můžete použít například noviny nebo nylonové punčochy, které používaly naše babičky.

Doporučený článek:  Naučte se nakupovat chytře. S několika triky ušetříte měsíčně potraviny i nemálo peněz

Šmouhy na skle mohou být velkým problémem. Nezáleží jen na prostředcích, které použijete, ale také na tom, v jaký čas budete okna čistit. Nemělo by svítit ostré slunce, také by na druhou stranu nemělo pršet. Nejlepší počasí je oblačná obloha a teplota kolem dvaceti stupňů. Křišťálově zářivá okna pak zajistíte jedině čištěním, které provedete kvalitně.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete vyčistit okna, aby se leskla dlouhodobě?

Na čištění používejte pouze měkké hadříky, nejlépe z mikrovlákna. Tyto tkaniny snadno absorbují vlhkost a ta se nebude zdržovat na skle. Nylonové punčochy jsou zase vhodné z toho důvodu, že kromě vody seberou také prach nebo pyl, které se na oknech velmi často vyskytují. Hadřík ale není to jediné, co pomůže při čištění oken. Naše babičky dříve neměly možnost koupit si saponáty nebo jiné chemické prostředky, proto používaly domácí prostředky.

Doporučený článek:  Nečistoty nebo malůvky na zdech lze odstranit i bez nutnosti nového nátěru

Vyzkoušet můžete například ocet nebo tablety do myčky. Nejsou to speciální prostředky, každá domácnost je v kuchyni najde. Po vyčištění oken je nezapomeňte pořádně vyleštit, protože jedině tak budou lesklé a hlavně přes ně uvidíte delší dobu. Vyčištěná okna vypadají skvěle po použití nejen octa, ale také glycerinu, který koupíte v lékárně.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/collection/grandmas-cleaning-tips/