Malá ložnice – 5 zásad správného uspořádání

Malé bydlení neznamená, že se vám nemůže žít velmi dobře. Musíte jen vědět, jak si ho správně zařídit. Dnes se podíváme na 5 tipů, které musíte znát při zařizování ložnice v menší místnosti. Jakmile to nedodržíte, nebudete se v ní cítit dobře a také se vám nebude dobře spát. Na první pohled to může být velká výzva, ale zaručeně to zvládnete.

Světlé barvy jsou základ

Barvy jsou v interiéru mnohem důležitější, než si lidé myslí. Použití světlých barev v malém prostoru je vždy dobrým krokem. Opticky tím místnost hodně zvětšíte a bude působit vzdušněji. Nemusíte se omezovat jen na bílou, ale musíte vždy zvolit světlé odstíny. Jestli chcete mít v ložnici alespoň trochu barvy, zvolte ji jen pro jednu stěnu, např. za postelí. Z barev lze zvolit světlé odstíny:

  • béžové,
  • hnědé,
  • modré,
  • šedé.
Doporučený článek:  Kromě brousku a ocílky pomůže nabrousit nůž také hrnek

Plánujte a využijte každý centimetr

Při plánování i zařizování myslete na to, že budete potřebovat každý kousek místa využít efektivně. S úložným prostorem vám hodně pomůže prostor pod postelí nebo skříně na míru. Velkou roli hrají také dveře. Posuvné dveře budou skvělou volbou, protože vám ušetří hodně místa a budete si moci pořídit větší komody nebo jiné možnosti pro úložný prostor.

Na první pohled se může zdát, že v malé místnosti je velmi málo úložného prostoru. Zvlášť v případě, kdy postel zabírá většinu místa. Není to pravda. Najdete ho za, nad i pod postelí. Záleží pouze na tom, jakou máte postel. Police vám hodně usnadní život, protože na ně uložíte hodně věcí. A hodit se vám bude také výklenek, pokud ho máte k dispozici.

Doporučený článek:  Pro čištění uší je vhodné použít speciální sprej nebo obyčejný ručník

Zrcadlo opticky zvětší prostor

Znovu se vrátíme v optickému zvětšení prostoru. To je důležité hlavně pro to, abyste se cítili velmi dobře. Zrcadla od sebe budou odrážet světlo a přinesou světlejší i větší atmosféru. Navíc působí i prakticky, protože v ložnici potřebuje zrcadlo každý. Jak jinak byste věděli, že vypadáte doopravdy dobře v outfitu, který jste si vybrali do práce, na večírek nebo na rande?

Zamyslete se, co doopravdy potřebujete v ložnici

Množství předmětů je klíčové. V malé ložnici budete muset být minimalista. To se netýká jen oblečení nebo dekorací. Nábytek zabírá velké množství místa, a proto ho musíte vybírat opatrně. Hlavním prvkem bude postel a šatní skříň. V obou případech zvolte velikost a vzhled moudře. Od těchto prvků musíte postupovat dál s ostatními věcmi. Co všechno v ložnici vážně potřebujete?

Doporučený článek:  Poklidná noc může skončit velkou pohromou. Miniaturní nepřátelé mohou zaútočit kdykoli

S dekoracemi postupujte opatrně

Pro mnoho Čechů jsou dekorace nedílnou součástí každého prostoru. Je to sice dobře, ale nic se nemá přehánět. Obzvlášť, když nemáte příliš místa. Dekorační polštáře, obrazy na zdi a kusový koberec by vám měli stačit. Díky tomu přinesete do ložnice osobitost a barvy, ale zároveň tím nic nezkazíte. Různé sošky, rámečky a další dekorace si nechte spíš do obývacího pokoje.