Přinášíme tip na čtyři smoothie, která nakopnou tělo energií a pořádnou dávkou vitaminů

Chcete si udržet krásu a zdraví nebo se například zbavit celulitidy? Inspirujte se v těchto receptech! Pomohou vám doplnit vitamíny a minerály, ale mají pozitivní vliv například i na trávení nebo zdraví vlasů.

Smoothie pro lepší trávení

Budete potřebovat 1 banán, 45 sušených datlí, 4 švestky a 200 ml sójového mléka. Datle a banán oloupeme a všechny ingredience vložíme do mixéru a rozmixujeme.

Účinky: Tento nápoj díky vysokému obsahu vlákniny v datlích a švestkách zlepší a zrychlí trávení.

Smoothie pro krásnou pokožku

Připravte si dva stonky celeru, menší okurku, 1 lžíci sušené řasy, citronovou šťávu a 250 ml minerální vody. Celer a okurku nakrájejte na menší kousky a s vodou rozmixujte. Nakonec přidejte vymačkaný citrón a řasu. Vše ještě jednou promixujte a můžete podávat.

Doporučený článek:  Bezkonkurenční lék na kašel nesmí chybět v žádné domácí lékárničce. Recept na borovicový sirup je snadný

Účinky: Díky tomuto koktejlu budete mít krásnější pleť. Především díky vysokému obsahu vitamínů A, B a C a kyselině listové.

Zdroj obrázku: Freepik

Smoothie pro zdravé a krásné vlasy

Připravte si 2 okurky, 2 jablka, 100 g mangoldu, hrst ořechů, 5 lístků máty a 150 ml minerální vody. Do mixéru dejte ořechy, okurky a jablka. Pak přidejte mangold, mátu a minerální vodu a vše důkladně rozmixujte.

Účinky: Tento nápoj obsahuje vitamíny skupiny B, nenasycené tuky a oleje. Vyživuje nejen vlasy, ale i nehty a pokožku.

Detoxikační drink

Připravte si 300 g čerstvého listového špenátu, 3 jablka, svazek petržele, hrst kapusty, 2 lžičky citronové šťávy a 200 ml minerální vody. Špenát, kapustu a petržel nasekejte nadrobno. Jablka umyjte a nakrájejte na měsíčky. Z citronu vymačkejte šťávu. Vše vložte do mixéru, přilijte vodu a rozmixujte.

Doporučený článek:  Zázračný koktejl z medu, zázvoru a citrónu zatočí s každým nachlazením a sníží obávaný cholesterol

Účinky: Tento koktejl důkladně vyčistí a detoxikuje tělo. Navíc dodá i vitamíny A. C a K.

Zkuste i další smoothie

Vyzkoušejte i další recepty. Pokud použijete čerstvé a kvalitní ingredience, zdravé nápoje podpoří vaše zdraví a dodají vám chybějící vitamíny. Můžete je využít i k jarním očistám. Vyzkoušejte je a zůstaňte krásní.

Zdroj: https://www.modernhoney.com/6-healthy-superfood-smoothies/