Bouřky se psi bojí více než lidé. Udělejte vše proto, aby se váš mazlíček cítil v bezpečí

Mnoho lidí se bojí bouřek, a když přijdou, raději zatáhnou závěsy a schovají se do místnosti, kde mají pocit bezpečí. Stejně tak bouřka může trápit také zvířata, konkrétně se zaměříme na psy. Jak psa ochránit před nepříjemnými vlivy počasí, aby se zbytečně nebál?

Proč se vlastně psi bouřky bojí?

Strach z bouřky může mít mnoho důvodů. Mohou cítit například změny tlaku, což pociťují dokonce někteří lidé. Bojí se hlavně zvuku hromů a také světla blesků, která jsou náhlá a mohou je oslnit. Psi se bojí, protože nemohou najít zdroje zvuků a cítí se v nejistotě. Jako příčina strachu psů z bouřek je uváděna například elektrostatika. Během bouře je totiž ve vzduchu spousta negativních iontů a ty se dostávají do kombinace s kladnými.

Doporučený článek:  Domácí triky, jak zbavit kovové povrchy rzi

Některá plemena psů kvůli tomu mají problém se srstí, zvlášť pokud mají husté nebo dlouhé chlupy. Může dojít ke statické elektřině, takže pes během bouře cítí výboje přímo na své kůži a to je pro něj velmi nepříjemné. Mazlíček ale netuší, že se jedná o elektrostatický výboj, takže se snadno vyděsí. A ten pocit v něm zůstane a bude se bát pokaždé, když bouřka přijde. A může být klidně zavřený doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Psi se budou chovat při bouři různě, je nutné je sledovat

Abyste zjistili příznaky toho, že se pes bouřky bojí, bude nutné sledovat jeho reakce, pokud takový jev přijde. Spousta psů se dostane během bouře do stavu, kdy mají křeče, kňučí, hledají úkryt nebo lapají po dechu. V takových stavech se většinou zvířata nechtějí dostat do kontaktu s lidmi. Někteří psi ale reagují tak, že to ani nepostřehnete a naopak uvítají vaši společnost. Často u nich najdete stažené ocasy nebo uši.

Doporučený článek:  Triky, jak vyčistit těžko dostupné prostory

Nechte svého psa při bouři se schovat, jestli o to stojí, mluvte na něj, jestli to má rád, můžete ho také obejmout a poskytnout mu tak pocit bezpečí. Pokud víte, že se bouřka blíží, můžete svůj byt nebo dům přizpůsobit psovi, aby se cítil dobře. Rozhodně ho neberte ven, jestliže slyšíte první hromy a začíná pršet.

Zdroj: https://theparcvet.com/blog/5-tips-calm-your-dog-during-storm