Zázračný koktejl z medu, zázvoru a citrónu zatočí s každým nachlazením a sníží obávaný cholesterol

Jde o recept, který dokáže nejen ochránit před infarktem, ale i snížit hladinu cholesterolu. Vzhledem k tomu, že obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek, má i další příznivé účinky. Reguluje krevní tlak a pomáhá předcházet problémům se srdcem.

Co tento výjimečný nápoj obsahuje?

Jde o tři významné ingredience a každá nám dokáže pomoci jinak. Většina z nás je má doma a běžně je používá v kuchyni. Které to jsou?

  • Zázvor,
  • med,
  • citrón.

A čím je který z nich prospěšný? Zázvor obsahuje gingerol, zinferon a zingiberol. Díky těmto látkám a silicím má obrovskou sílu. Běžně ho užíváme při virových onemocněních, působí protizánětlivě a dokáže příjemně zahřát. Dá se užívat i v případě horšího trávení, pomáhá proti nevolnostem. Další zajímavou ingrediencí je med. Med je také známý pro své pozitivní účinky na zdraví. Obsahuje velké množství vitamínů, enzymů a minerálů. Má antibiotické a protizánětlivé účinky. Také podporuje obranyschopnost organismu a posiluje srdce. A poslední složka nápoje, citrón, je známý pro svůj vysoký obsah vitamínu C.  Pomáhá s trávením a vstřebáváním hořčíku a vápníku. Tím pomáhá i stabilizovat krevní tlak.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept, který si můžete připravit ještě dnes

Pokud máte doma tyto ingredience, neváhejte a zkuste si lahodný zdravý nápoj připravit. Co budete potřebovat?

  • Strouhaný zázvor,
  • 4 stroužky česneku,
  • 2 lžíce medu,
  • 2 lžíce šťávy z citrónu,
  • dle chuti jablečnou šťávu.
Doporučený článek:  Rebarborová tinktura potěší sladkokyselou chutí. Po vydatném jídle dá trávení znovu do pořádku

Postup:

Všechny ingredience vložte do mixéru a rozmixujte. Až bude mít nápoj hladkou konzistenci, přeceďte. Po přecezení ho uchovávejte v lednici. Užívá se tak, že si každé ráno a večer půl hodiny před jídlem dáte jednu lžičku. Pokud máte horší cholesterol, může vám pomoci upravit hodnoty. Stejně tak je vhodný v období, kdy potřebujete posílit imunitu, zlepší odolnost vůči respiračním onemocněním.

Zdroj: https://immune-schein.com/blogs/news/ginger-lemon-honey-benefits-uses-and-history