Připálená žehlička je pro oblečení pohroma. Vyčistěte ji snadno pomocí domácích metod

Domácí způsoby čištění žehličky jsou čím dál oblíbenější. Usnadní žehlení a také ji udrží v dobrém stavu. Jestli máte žehlicí plochu špinavou, snadno ji vyčistíte pomocí domácích metod. Níže si můžete přečíst, jak spálenou žehličku vyčistit. Jinak budete mít oblečení nejen špatně vyžehlené, ale žehlicí plocha se může snadno přilepit na látku.

První metodou je využití hliníkové fólie

Jestli máte špinavou nebo spálenou žehlicí plochu, jako první pomoc můžete využít například hliníkovou fólii. Tu dejte na žehlicí prkno, a horkou žehličkou přejeďte po několika kouscích fólie. Uvidíte, že žehlička bude brzy jako nová, a nebudete muset mít obavy, že si při žehlení poškodíte oblečení.

Doporučený článek:  Vyrobte si vlastní osvěžovač vzduchu. Potřebovat budete jen několik přírodních ingrediencí a oblíbenou vůni

V případě nouze pomohou také obyčejné noviny. Tiskařská čerň je nejlepším prostředkem, jak odstranit spáleniny ze žehličky. Můžete si z nich vyrobit kuličky a rozžehlit je. Operaci ale musíte několikrát opakovat, aby nečistoty opravdu zmizely. Tyto metody ovšem nebudou fungovat na starší spáleniny – na ty musíte použít ještě silnější prostředky, které si s nimi poradí.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejčastěji se k odstranění spálenin používá sůl nebo ocet

Sůl můžete zkombinovat s denním tiskem. Noviny dejte na žehlicí prkno, posypte je trochou soli a horkou žehličkou přejíždějte po novinách. Opakujte tak dlouho, dokud špína nezmizí. Dejte ale pozor, abyste na čištění nepoužívali barevné časopisy, fungovat budou jen klasické noviny denního tisku.

Doporučený článek:  Sušení prádla na radiátorech krade zbytečně teplo i finance. Spolehněte se na lepší metodu

Vyrobit si můžete také směs soli a octa. Budete potřebovat stejné množství obojího a suroviny smíchejte dohromady. Nalijte do hrnce, zahřívejte a počkejte, dokud nevznikne pasta. Žehlicí plochu vyčistěte a zbytky odstraňte vlhkým hadříkem. Použít můžete také zubní pastu. Dejte menší množství na měkký hadřík a otírejte žehličku. Nakonec otřete vlhkým hadříkem a osušte papírovou utěrkou.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-an-iron