Zbavit matraci roztočů pomohou domácí prostředky

Čas od času je nutné vyčistit dokonale matraci, na které každý den spíme, protože je obrovským zdrojem roztočů a nečistot. Možná je nevidíme, ale ztěžují naše dýchání. Lidé s alergiemi nebo astmatem mohou mít kvůli tomu vážné zdravotní problémy. Potíže se ovšem mohou objevit také u zdravých jedinců. Pokud tomu chcete předcházet, musíte pamatovat na pravidelné čištění matrace. Nemusíte přitom kupovat žádné drahé čističe. Bohatě vám postačí produkty, které máte již v domácnosti a běžně je používáte.

Doporučený článek:  Za netěsnící okno si letos pořádně připlatíme. Jednoduchý test prozradí, jak jsou na tom vaše okna
Zdroj obrázku: Pixabay

Domácí způsob čištění

Existuje velmi jednoduchý a levný způsob, jak můžete spolehlivě, rychle a důkladně vyčistit matraci. Potřebovat budete několik základních věcí, které již zajisté máte doma. Před zahájením práce si připravte vysavač, asi 200 g jedlé sody, olej z čajovníku, kyselinu citronovou, velkou houbu, mísu s teplou vodou a suchý hadřík. Olej z čajovníku zakoupíte v drogerii nebo obchodě s přírodními produkty.

Jak na to?

Nejde o nic složitého. V první řadě celou matraci důkladně vysajte. Pokud to děláte v létě, můžete ji vyvětrat venku. Následně trochu namočte houbu ve vodě a odstaňte s její pomocí prach z celé matrace. Nyní můžete celou vrstvu matrace posypat jedlou sodou, aby absorbovala roztoče, nečistoty a pachy. Nechte ji působit po dobu 30 minut a poté ji namočte s mokrou houbou. Máte-‍li na povrchu viditelné a těžko omyvatelné skvrny, posypte je kyselinou citronovou.

Doporučený článek:  Při správné zálivce pokvetou orchideje dlouhé měsíce
Zdroj obrázku: Freepik

Za nějakou dobu zkuste všechny nečistoty odstranit houbou a teplou vodou. Další fází je dezinfekce matrace, kterou provedete čajovým olejem. Stačí ji olejem pokropit, krásně ji osvěží a bude nádherně vonět. Nakonec nechte matraci důkladně uschnout. Dokud nebude zcela suchá, rozhodně ji znovu nepovlékejte. Čištění byste měli provádět alespoň jednou za dva měsíce. Ložní prádlo byste měli měnit ideálně jednou za dva týdny, minimálně jednou za měsíc.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-a-mattress