Připravte své rostliny na dovolenou. Díky jednoduchým trikům nebudou trpět žízní a zůstanou svěží

Prázdniny jsou nejen obdobím, kdy si alespoň na několik dní odpočinete, ale také dobou, kdy je nutné myslet na pohlídání domácích mazlíčků a také květin. Během dovolené se snadno může stát, že rostliny napadne plíseň nebo mohou uschnout, pokud nebudete mít někoho, kdo je přijde občas zalít. V takovém případě má sice soused cenu zlata, ale může se stát, že rostliny budete muset připravit na samotu.

Sousedovi dejte podrobný návod, jak o rostliny pečovat

Jestli máte štěstí a o rostliny se vám postará soused, máte skoro vyhráno. Pokud ale květinám nerozumí, může se velmi snadno stát, že něco poplete a rostlina může uhynout. Proto je nutné napsat sousedovi seznam toho, co musí udělat. Některé květiny je potřeba zalévat jinak než ostatní, jiné potřebují trochu hnojiva. To všechno by měl daný člověk vědět, aby rostlinám neublížil.

Doporučený článek:  Zelenec není na péči náročný, potřebuje především dostatek vody

Pokud máte smůlu a nikomu své rostliny svěřit nemůžete, nemusíte zoufat, alespoň co se týče dovolené, která nebude trvat déle než týden. Během několika dní by rostliny mohly přežít, pokud je dostatečně zalijete a dopřejete jim veškerý komfort. K takovému účelu skvěle poslouží obyčejná vana v koupelně. Rostliny je ale předem nutné ošetřit.

Zdroj obrázku: Freepik

Dopřejte rostlinám sprchu, která je osvěží, a připravte samozavlažovací systém

Rostliny očistěte od suchých listů, které jim zbytečně berou energii. Vložte květiny do vany a osprchujte je. Sprcha by neměla být dlouhá, pečlivě omyjte také listy. Dejte pod květináče misky naplněné oblázky. Jestli nemáte kamínky, budou stačit obyčejné noviny, které namočte.

Doporučený článek:  Dřez v kuchyni plný usazenin a zápachu: domácí prostředky se s ním rychle vypořádají

Připravené rostliny můžete překrýt fólií, do které udělejte malé otvory, aby se tvořila vlhkost. Fólie by se ale neměla květin vůbec dotýkat. Rostliny potřebují sluneční světlo, ale po dobu 5–6 dní to bez něj v klidu vydrží. Budou možná díky tomu potřebovat i méně vody. Vodu nikdy nelijte do misek pod květináčem, protože mnoho vody může způsobit plesnivění kořenů. Vyrobit si můžete vlastní samozavlažovací systém. Stačí jen láhev naplnit vodou a hrdlem ji zapíchnout do zeminy. Tak bude o vaše rostliny postaráno i během vaší dovolené.

Zdroj: https://www.leafenvy.co.uk/blogs/plant-care-tips/how-to-keep-plants-alive-while-on-holiday