Slupky z ovoce nejsou žádný odpad. Dopomůžou ke kráse i lepší chuti při vaření

Ovocné slupky jsou nejen chutné, ale hlavně plné vitaminů a dalších látek, které jsou vhodné pro naše tělo. Obsahují spoustu živin a oloupáním ovoce a zeleniny se o ně pouze ochuzujeme. Bohužel slupky často končí v koši, přitom je to velká škoda. Pokud je nechcete jíst, můžete je využít ještě jinak. Zkuste využít slupky z různých druhů ovoce.

Slupky můžete použít na cukr

Cukr v kostkách se může postupem času změnit ve velké hrudky. Abyste tomu zabránili, můžete k nim přidat citronovou kůru, cukr tak nebude vlhnout a kostky si zachovají svůj tvar. Jestli často děláte palačinky, které plníte sýrem nebo čokoládou, můžete do sýra přidat také trochu citronové kůry. Efekt bude překvapivý a chuť palačinek skvělá.

Doporučený článek:  Tetování může vypadat dobře po dlouhé roky. O jeho vzhledu rozhodnou první dny

Citronovou kůru můžete použít také do jiných pokrmů. Hodí se k masu, ale nemusíte se omezovat pouze na citron. Zkuste limetku, pomeranč nebo grapefruit. Pokrmy budou vonět a také dokonale chutnat. Pomocí slupek si můžete udělat peeling. Použijte k tomu banánovou slupku – hodí se jako houba, kterou posypte cukrem a masírujte si s ní celé tělo. Po nanesení opláchněte vlažnou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Slupkami osvěžíte svou pokožku

Máte mastnou pleť? Použijte pomerančovou nebo citronovou kůru k odstranění přebytečného mazu. Osvěžíte pokožku a po použití slupek si nezapomeňte pokožku očistit teplou vodou. Slupky mohou posloužit také k hydrataci. V takovém případě použijte kůru z avokáda. Snížíte také otoky kolem očí. Na otoky budou skvěle fungovat slupky z brambor. Dejte si je pod oči a nechte působit patnáct minut.

Doporučený článek:  Největší přínosy zvukové izolace pro váš domov

Pomocí slupek snadno vyčistíte konvici na kávu, ale také rychlovarnou konvici. Na vodní kámen se hodí znovu citronová kůra. Slupky ale můžete použít jako domácí hnojivo na pokojové rostliny i ty, které pěstujete venku na zahradě. Je škoda slupky vyhazovat, protože jejich uplatnění určitě najdete.

Zdroj: https://www.tomsofmaine.com/good-matters/healthy-feeling/7-uses-for-vegetable-and-fruit-peel-leftovers