Řezané květiny mohou ve váze dělat radost mnohem déle. Inspirujte se triky zkušených květinářek

Řezané květiny jsou velmi oblíbeným dárkem hlavně pro ženy, protože květiny jsou vděčné a potěší v každé situaci. Jsou omluvou, dárkem i vyznáním. Bohužel ale ve váze většinou nevydrží dlouho a po pár dnech květiny zvadnou. Můžete jim pomoci a dodat jim svěžest a radovat se z nich ještě o několik dní déle.

Dbejte na správnou vodu a také velikost vázy

Řezané květiny si hned prohlédněte. Zjistíte tak, jestli některé stonky nebo listy nejsou zvadlé nebo napadené hnilobou. Odstraňte přebytečné listy, které by neměly zasahovat do vody. Váza musí být čistá, stejně jako voda v ní. Někteří lidé tvrdí, že můžete použít i kovovou vázu, ve které by květiny měly vydržet déle. Nádoba nesmí být příliš těsná – musíte vybrat vhodnou podle velikosti kytice.

Zdroj obrázku: Freepik

Dešťová voda je asi nejvhodnější, ale pokud vás někdo kyticí květin překvapí, těžko ji budete shánět. Můžete ji nahradit vodou z kohoutku, která by měla mít pokojovou teplotu. Převařená voda bude nejvhodnější. Nalijte vodu do nádoby a nechte několik hodin stát. Vodu je pak nutné vyměnit každý den. Záleží také na množství vody, protože každá květina potřebuje jiné.

Doporučený článek:  Jaké plemeno psa se nejlépe hodí do rodiny s dětmi?

Jakými triky dosáhnete delší životnosti řezaných květin?

Ke každé kytici dostanete malý sáček, který je vhodné do vázy nasypat. Místo něj ale můžete vyzkoušet také triky květinářek. Prvním z nich je cukr – ten můžete použít na tulipány. Do vázy s růžemi můžete vložit například aspirin. Květiny nikdy nedávejte na přímé slunce a také byste se měli vyhnout průvanu. Nedávejte je ani k míse s ovocem, které by mohlo způsobit rychlé vadnutí rostlin. Jestli i po vašem ošetření květiny rychle vadnou, můžete je dát na několik hodin nastojato do studené vody, protože ožijí. Dbejte také na to, abyste doma neměli příliš suchý vzduch. Klidně je dejte se studeným obkladem do chladnější místnosti. Denně je můžete kropit a udržet je tak déle čerstvé.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-keep-flowers-fresh