S křídou se vyřádí i dospělí. Má totiž vlastnosti, které ulehčí život

Když se řekne křída, určitě si vybavíte školní tabuli a psaní na ni. Mnoho malých dětí si křídami maluje před domem na silnici. Může se ale využít také v kosmetickém průmyslu. Objevte s námi další způsoby využití a možná budete překvapeni, na co se vám křída může hodit.

Jaké má křída vlastnosti?

Křída má schopnost absorbovat vlhkost, a proto se dá snadno využít v domácnosti. Můžete ji tak použít na odstranění nečistot a při čištění mnoha předmětů a povrchů. Pokud se doma něco namočí, je nutné jednat rychle. Pokud se tato situace změní v pravidlo a vlhnou vám pravidelně například zdi, může se časem objevit plíseň. A tady pomůže právě křída. Do rohů místností tak můžete položit několik kousků křídy, které měňte, jakmile budou mokré.

Doporučený článek:  Vyléváte vodu z vařených vajec? Nedělejte to, má ještě další využití!

Křída je skvělým pohlcovačem pachů. Jestli máte doma zatuchlý zápach nebo máte vyprané oblečení, které ale nevoní čistotou, může pomoci křída. Nalámejte ji nebo rozdrťte a rozsypte po místnosti, kde je cítit zatuchlina. Můžete ji také dát do látkového pytlíku a položit do šatní skříně, koupelny nebo lednice, kde se občas nepříjemný zápach vyskytne.

Zdroj obrázku: Freepik

Křídu používejte také na zápach z bot

Křída je skvělým prostředkem, jak se zbavit zápachu z bot. Stačí ji nadrtit a vložit do látkových sáčků. Dejte je do bot a nechte celou noc působit. Bude působit i na mastné skvrny například na semišových botách. Křídou potřete veškeré skvrny a nechte působit celou noc. Poté boty jemně otřete kartáčkem a boty budou vypadat jako nové.

Doporučený článek:  S těmito triky vydrží smartphone déle nabitý

Fungovat bude i na čištění například halenek. Rozetřete křídu na skvrnu, nechte hodinu působit, odstraňte přebytek křídy a poté vyperte oblečení, jak jste zvyklí. Křídou zamaskujete i skvrny na bílých zdech. Jestli ale máte zdi mastné, budete si muset pomoci buničinou, která vznikne spojením vody a křídy. Nechte hodinu působit a mastnota by měla zmizet.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/21-smart-uses-for-chalk/