S křídou se vyřádí i dospělí. Má totiž vlastnosti, které ulehčí život

Když se řekne křída, určitě si vybavíte školní tabuli a psaní na ni. Mnoho malých dětí si křídami maluje před domem na silnici. Může se ale využít také v kosmetickém průmyslu. Objevte s námi další způsoby využití a možná budete překvapeni, na co se vám křída může hodit.

Jaké má křída vlastnosti?

Křída má schopnost absorbovat vlhkost, a proto se dá snadno využít v domácnosti. Můžete ji tak použít na odstranění nečistot a při čištění mnoha předmětů a povrchů. Pokud se doma něco namočí, je nutné jednat rychle. Pokud se tato situace změní v pravidlo a vlhnou vám pravidelně například zdi, může se časem objevit plíseň. A tady pomůže právě křída. Do rohů místností tak můžete položit několik kousků křídy, které měňte, jakmile budou mokré.

Doporučený článek:  Každá podlaha může být znovu krásná. Podívejte se na ni zblízka a čištění bude hračka

Křída je skvělým pohlcovačem pachů. Jestli máte doma zatuchlý zápach nebo máte vyprané oblečení, které ale nevoní čistotou, může pomoci křída. Nalámejte ji nebo rozdrťte a rozsypte po místnosti, kde je cítit zatuchlina. Můžete ji také dát do látkového pytlíku a položit do šatní skříně, koupelny nebo lednice, kde se občas nepříjemný zápach vyskytne.

Zdroj obrázku: Freepik

Křídu používejte také na zápach z bot

Křída je skvělým prostředkem, jak se zbavit zápachu z bot. Stačí ji nadrtit a vložit do látkových sáčků. Dejte je do bot a nechte celou noc působit. Bude působit i na mastné skvrny například na semišových botách. Křídou potřete veškeré skvrny a nechte působit celou noc. Poté boty jemně otřete kartáčkem a boty budou vypadat jako nové.

Doporučený článek:  Přebytečné bílky nemusí skončit v koláči. Lze je skvěle využít při úklidu i péči o pokožku

Fungovat bude i na čištění například halenek. Rozetřete křídu na skvrnu, nechte hodinu působit, odstraňte přebytek křídy a poté vyperte oblečení, jak jste zvyklí. Křídou zamaskujete i skvrny na bílých zdech. Jestli ale máte zdi mastné, budete si muset pomoci buničinou, která vznikne spojením vody a křídy. Nechte hodinu působit a mastnota by měla zmizet.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/21-smart-uses-for-chalk/