Se správným postupem je čištění digestoře snadné

Pokud se digestoř neumývá pravidelně, později jsou na ní nánosy mastné vrstvy, které pouhou houbičkou a mycím prostředkem nejdou dolů. Houbička se na digestoř lepí a mastnota se ani nehne. Naštěstí vynalézavé a šikovné hospodyňky přišly na způsoby, kterými digestoř vyčistíte poměrně rychle a hlavně jednoduše. Inspirujte se i vy těmito šikovnými nápady.

Nejdříve odšroubujte mřížky

Pokud jsou nečistoty již velmi silné, budeme muset použít mírně invazivní metodu. Mřížku namočte do lavoru s vařící vodou a půl šálkem jedlé sody. Mřížka by měla být celá ponořená. Nechte působit alespoň jednu hodinu a poté si vezměte houbičku a mycí prostředek na nádobí. Hrubou stranou houbičky vydrhněte mastnoty.

Doporučený článek:  Sediment z kávy nebo čaje pomůže vyčistit jedlá soda nebo zubní pasta
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění pomocí mycího prostředku

Odolné mastnoty lze odstranit čisticím prostředkem. V konvici či hrnci ohřejte dostatečné množství vody a nalijte ji do dřezu. Do vody přidejte půl šálku mycího prostředku a mřížku do dřezu položte alespoň na třicet minut. Jakmile se usazeniny začnou rozpouštět, umyjte je pod tekoucí teplou vodou pomocí houbičky či kartáče.

Čištění pomocí olivového oleje

Možná se vám tento způsob zdá matoucí – jak asi mastnotu vyčistit olejem – ale věřte, že se jedná o velice efektivní způsob. Postup provedení je jednoduchý. Odšroubovanou mřížku umístěte na linku a potřete ji olivovým olejem. Látku stejně velkou jako mřížka namočte do horké vody a vyždímejte. Položte na mřížku a nechte působit. Po patnácti minutách hadřík sundejte a mřížku utřete pomocí papírových utěrek.

Doporučený článek:  Zamaskovat díru v koberci pomůžou nůžky a lepidlo. S trochou trpělivosti bude koberec jako nový
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění pomocí vody a octa

Připravte si láhev s rozprašovačem, ocet a teplou vodu. Kombinujte ocet a vodu v poměru jedna ku jedné a směs nastříkejte na mřížku. Nechte přibližně patnáct minut působit a poté pomocí houbičky umyjte. Pokud jsou skvrny opravdu silné, postup opakujte.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-kitchen-range-hood-4177784