Smog, plísně a prach. Naše plíce dostávají zabrat každý den, bylinkový detox jim uleví

Každý den vdechneme spoustu škodlivých látek, které mohou způsobit nejen podráždění v krku, ale také na plicích se mohou objevit problémy, které ovlivní dýchání. O jejich dobrý stav se ale můžete postarat pomocí bylinek, které jsou běžně dostupné. Jaké bylinky můžete využít k vyčištění plic? Škodlivé látky už nebudou mít šanci.

Vdechujeme dráždivé látky, které ztěžují dýchání

Neustále dýcháme a bohužel do svých plic vdechujeme nejen škodlivé toxiny, ale také prach a plísně. Ty mohou ovlivnit naše dýchání. Z toho pak mohou vzniknout alergie, astma nebo onemocnění plic, které se bude léčit velmi dlouho. Existují ale bylinky, které pomohou plíce vyčistit, a vy budete znovu dýchat lehčeji. Navíc jsou to metody, které jsou levné a skutečně účinné. Jaké bylinky se vyplatí pěstovat?

Doporučený článek:  Játra potřebují chránit. Ostropestřec je dokonale pročistí a podpoří jejich regeneraci

Eukalyptus patří mezi rostliny, které mohou zlepšit stav dýchacího systému. Navíc je to bylina bohatá na antioxidanty, které bojují s volnými radikály. Zklidní záněty v plicích a využít můžete především olej z této rostliny. Můžete ji inhalovat, protože tak dostanete účinné složky do těla. Další rostlinou, kterou můžete použít, je plicník. Ten má také antioxidační vlastnosti a vyžene z plic škodlivé látky, které vdechujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Použít můžete i koření z kuchyně

Oregano je bohaté na vitaminy A, C nebo K a vyplatí se ho konzumovat v případě, že máte pocit horšího dýchání. Kromě toho v něm najdete i další látky, které uleví plicím, a vám se bude zase dýchat dobře. Sušené oregano můžete zalít horkou vodou, nechat louhovat a poté pít třikrát denně. Vyrábí se také oreganový olej, který si můžete přidat do jídla.

Doporučený článek:  Nemoc lze diagnostikovat podle hlasu nebo podání ruky. Umělá inteligence rozpozná i nepatrnou odchylku

Pravidelně byste si ale měli dopřávat odpočinek v místech, kde není smog. Vhodné jsou penziony na horách, pravidelné procedury, můžete se také naučit správně dýchat. Všechny tyto možnosti se vyplatí využít. Bohužel se prodává stále více aut, která vyfukují škodlivé plyny. Chraňte své plíce a budou vám za odměnu sloužit hodně dlouho.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/herbs-for-liver