Spaní v ponožkách může zachránit noc. Odborníci vyzdvihují jejich výhody, má to ale podmínku

Spaní v ponožkách bývá označováno za velmi neatraktivní. Ale není nic horšího než to, když vás v noci probudí zima. A to hlavně ledové nohy. Proto se dost lidí odhodlá a ponožky si večer před spaním přeci jen oblečou. Proč míváme nohy studené a jaké výhody a nevýhody spaní v ponožkách přináší?

Proč máte studené nohy?

Důvodů může být několik. Nejčastějším z nich bývá problém s nízkým krevním tlakem a krevním oběhem. Špatné prokrvování končetin může být příznakem anémie, potíží se štítnou žlázou, ba dokonce příznakem hypotenze.

Jak tedy studené nohy zahřát?

První věcí, která vás napadne, je nasadit si ponožky. Volte tloušťku a materiál ponožek dle ročního období. Na trhu se vyskytuje mnoho druhů ponožek, ať už z přírodní merino vlny, která bezpochyby zahřeje každého, nebo z funkčních materiálů. Pozor bychom měli dávat také na správnou cirkulaci krve v končetinách. To znamená, že bychom neměli mít na ponožkách na spaní silnou gumu, která by mohla oběhovému systému bránit v proudění krve. Pokud máme chvilku, můžeme nohy zahřát i manuálně, tedy masáží či lehkými cviky.

Zdroj obrázku: Freepik

Výhody spaní v ponožkách

Jelikož studené nohy mohou narušit náš biologický rytmus, je spaní v ponožkách vhodné. Díky tomuto komfortu si zajistíme teplo po celou noc. Naše tělo neztrácí energii na přihřívání, ale lépe regeneruje síly. Díky ponožkám se tak ráno můžeme cítit čilejší a svěžejší.

Nevýhody spaní v ponožkách

Odborníci upozorňují, že výběr ponožek je velmi důležitý. Jak jsme již psali, výběr nesprávných ponožek může mít za následek i zdravotní komplikace. Pokud vybereme ponožky s extrémně silnou gumou, můžeme se setkat s větším výskytem křečových žil. Pokud často ponožky neměníme, může se objevit mykóza nohou a nehtů. Materiál ponožek by měl být prodyšný.

Zdroj: https://thesleepdoctor.com/sleep-hygiene/sleeping-with-socks-on/