Spaní v ponožkách může zachránit noc. Odborníci vyzdvihují jejich výhody, má to ale podmínku

Spaní v ponožkách bývá označováno za velmi neatraktivní. Ale není nic horšího než to, když vás v noci probudí zima. A to hlavně ledové nohy. Proto se dost lidí odhodlá a ponožky si večer před spaním přeci jen oblečou. Proč míváme nohy studené a jaké výhody a nevýhody spaní v ponožkách přináší?

Proč máte studené nohy?

Důvodů může být několik. Nejčastějším z nich bývá problém s nízkým krevním tlakem a krevním oběhem. Špatné prokrvování končetin může být příznakem anémie, potíží se štítnou žlázou, ba dokonce příznakem hypotenze.

Doporučený článek:  Malá ložnice – 5 zásad správného uspořádání

Jak tedy studené nohy zahřát?

První věcí, která vás napadne, je nasadit si ponožky. Volte tloušťku a materiál ponožek dle ročního období. Na trhu se vyskytuje mnoho druhů ponožek, ať už z přírodní merino vlny, která bezpochyby zahřeje každého, nebo z funkčních materiálů. Pozor bychom měli dávat také na správnou cirkulaci krve v končetinách. To znamená, že bychom neměli mít na ponožkách na spaní silnou gumu, která by mohla oběhovému systému bránit v proudění krve. Pokud máme chvilku, můžeme nohy zahřát i manuálně, tedy masáží či lehkými cviky.

Zdroj obrázku: Freepik

Výhody spaní v ponožkách

Jelikož studené nohy mohou narušit náš biologický rytmus, je spaní v ponožkách vhodné. Díky tomuto komfortu si zajistíme teplo po celou noc. Naše tělo neztrácí energii na přihřívání, ale lépe regeneruje síly. Díky ponožkám se tak ráno můžeme cítit čilejší a svěžejší.

Doporučený článek:  Příjemná sprcha může skončit nečekanými problémy. Tyto chyby dělá mnoho lidí

Nevýhody spaní v ponožkách

Odborníci upozorňují, že výběr ponožek je velmi důležitý. Jak jsme již psali, výběr nesprávných ponožek může mít za následek i zdravotní komplikace. Pokud vybereme ponožky s extrémně silnou gumou, můžeme se setkat s větším výskytem křečových žil. Pokud často ponožky neměníme, může se objevit mykóza nohou a nehtů. Materiál ponožek by měl být prodyšný.

Zdroj: https://thesleepdoctor.com/sleep-hygiene/sleeping-with-socks-on/