Se zápachem v lednici zatočí skořice, jablko nebo jedlá soda

Může se stát, že otevřete lednici a ucítíte velmi nepříjemný zápach. Produkty, které máte v lednici, k sobě možná nejdou nejlépe svou vůní nebo se vám v lednici něco zkazilo. V každém případě musíte odstranit zdroj zápachu (pokud je to možné) a naučit se pár jednoduchých a velmi efektivních triků, díky kterým si poradíte se zápachem. Postačí vám jen pár minut času a suroviny, které máte doma.

Skořice, citron, jablko a hřebíček

Skořice má silné antibakteriální vlastnosti, takže vám pomůže se zápachem v lednici. Stačí, když položíte celou tyčinku skořice do jedné z polic nebo nasypete mletou skořici na malý talířek. Použít můžete také citron pro rychlé odstranění nepříjemného pachu. Citron rozkrojený na polovinu položte na polici do lednice. Po pár hodinách poznáte znatelné zlepšení.

Doporučený článek:  Jaro je ideální pro sázení lilií. Kvést mohou po dlouhé měsíce

V lednici se často shromažďuje vlhkost, což vede k různým pachům. Zbavit se jí můžete pomocí čerstvých jablek a hřebíčku. Jablko, do kterého nabodáte celý hřebíček, je úžasnou metodou, která se vyplatí. Musíte myslet jen na pravidelnou výměnu jablka, protože v lednici začne po nějaké době hnít. To vám se zápachem jistě nepomůže, takže na něj nesmíte zapomínat.

Zdroj obrázku: Freepik

Káva, jedlá soda nebo voda s octem

Skvělou metodou je také káva. Mletou kávu můžete využít v lednici, protože bude absorbovat pachy a přebytečnou vlhkost. Na talířek dejte trochu mleté kávy a vložte do lednice. K tomu můžete připojit menší kousky jablek, aby byla metoda ještě efektivnější. Způsob je to velmi rychlý, ale ne dlouhodobý. Káva poměrně rychle vyschne, takže ji musíte pravidelně měnit.

Doporučený článek:  Koupel z jedlé sody a octa působí blahodárně na pokožku nohou

Jedlá soda nebo prášek do pečiva jsou univerzální prostředky v domácnosti. A poradí si také se zápachem v lednici. Stačí, když tyto produkty nasypete na talířek a vložíte do lednice. Poslední možností je voda s octem. Jednoduše tyto dvě kapaliny spolu smíchejte a v malé misce nebo hlubokém talíři je dejte do lednice. Ocet je antibakteriální, takže si snadno poradí s nepříjemným zápachem z lednice.

Zdroj: https://www.aftermath.com/blog/bad-smells-in-the-fridge/