Triky pro lepší spánek během horkého léta

Letošní léto je mimořádně horké. Teploty v některých dnech atakují až 40 °C, přičemž ani noci neposkytují dostatečnou úlevu. V tak horkých dnech a jen o málo chladnějších nocích je těžké dopřát si zdravý, klidný a nerušený spánek. Přesto můžeme pomocí několika triků zlepšit svůj komfort a dopřát si tolik potřebnou regeneraci.

Pokropte se vodou

Vysoká teplota v ložnici výrazně brání usínání a potřebné regeneraci, která je pro tělo naprosto nezbytná. O to větší problém nastává, když doma nemáme klimatizaci, která by mohla poskytnout úlevu nejen během dne, ale i v noci, kdy teplota klesá jen o pár stupňů a o příjemném prostředí se nedá mluvit. Stojí tedy za to vyzkoušet pár triků, které nám pomohou rychleji usnout a zlepšit kvalitu spánku.

Doporučený článek:  Krásný šperk dodá každé ženě kouzlo. S jednoduchou péčí může stále zářit leskem

Naplňte lahev s rozprašovačem velmi studenou vodou, můžete do ní přidat i pár kostek ledu. Když se při usínání budete cítit nepříjemně, protože teplota je příliš vysoká a vy se začínáte potit, pokropte si touto vodou obličej, krk a zátylek. Rozprašovač přinese osvěžení a uklidňující chlad – alespoň do doby, než se vám podaří usnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Zmrazte povlečení

Pokud je to jen trochu možné, mějte okna přes noc otevřená, aby se do místnosti mohl dostat chladnější vzduch. Přes den je naopak zavírejte, protože horký vzduch okamžitě zvýší teplotu v místnosti. Úlevu vám může přinést, když před spaním na půl hodiny vložíte povlak na polštář do plastového sáčku a do mrazáku. Stejný postup můžete aplikovat na pyžamo, chlad vám přinese příjemnou úlevu.

Doporučený článek:  Krádeži moderního auta zabrání zabalení klíče do hliníkové fólie

Kostky ledu sníží tělesnou teplotu, takže nebudete pociťovat nepohodlí a podráždění. Stačí je přiložit na zápěstí, kde cítíte pulz. V horkém počasí vyměňte své klasické bavlněné povlečení za bambusové. To skvěle odvádí vlhkost, když se tělo v noci potí. Bambusové povlečení je navíc hypoalergenní, což má významný vliv na snížení příznaků alergie.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/health-49072212