Šedé mýdlo je výborné k praní, úklidu i péči o pokožku

Jestli hledáte účinný prostředek, se kterým nejen vyčistíte povrchy, ale zároveň je budete také dezinfikovat, máme pro vás řešení. Šedé mýdlo bylo dříve surovinou, kterou jsme našli v mnoha domácnostech. Má několik vlastností, které můžete využít, a jeho přednosti si nyní představíme. Neobvyklé způsoby využití šedého mýdla vás možná překvapí, ale určitě stojí za to je zkusit.

K čemu šedé mýdlo slouží?

Šedé mýdlo je produkt, který je snadno dostupný a můžete ho koupit v každém obchodě. Nejčastěji ho seženete ve formě kostky a navíc nemusí být pouze šedé barvy – najít můžete i hnědou. Mýdlo je při kontaktu s vodou mastné a měkké, takže se dobře rozpouští. První tyčinky tohoto mýdla se objevily už dávno. Bohužel bylo šedé mýdlo nahrazeno barevnými a voňavými mýdly, které ale nemají tolik vlastností jako mýdlo šedé.

Doporučený článek:  Rostliny mohou vnést do domova štěstí i blahobyt. Tyto tři nesmí chybět v žádném domově

Ty využijete v domácnosti. Nejen na úklid, ale také na čištění prádla se bude šedé mýdlo hodit. Využijete ho také na zahradě. Neobsahuje totiž žádné chemické látky nebo škodliviny, které mohou poškodit rostliny nebo ublížit vašim dětem. Mýdlo můžete použít i při péči o svou pokožku, protože nedráždí pleť. Hodit se bude i na mytí vlasů, protože je oživí a získají skvělý vzhled.

Zdroj obrázku: Freepik

Šedé mýdlo se hodí k regeneraci pokožky

Jestli máte po těle drobné řezné ranky, modřiny nebo škrábance, snadno se jich zbavíte použitím šedého mýdla. Je to první pomoc při čištění špinavého prádla, zejména skvrn, které jdou velmi těžko odstranit chemickými prostředky. Navíc ho můžete použít na mytí podlah, oken nebo rukou. To se bude hodit zejména v případě, že pracujete s aromatickými potravinami.

Doporučený článek:  Nechat přes noc olej ve dřezu se vyplatí. Ráno budete zírat, co dokáže

Tyčinkou šedého mýdla můžete potírat skvrny, které máte na oblečení. Jestli máte zahrádku, můžete šedé mýdlo také využít. Dezinfekce zahradního nábytku bude velmi jednoduchá, protože stačí šedé mýdlo namočit, aby se rozpustilo, a poté hadříkem otřít nářadí a další věci.

Zdroj: https://www.treehugger.com/ways-use-bar-soap-4858230