Sendvič je ideální svačinka na cesty. Těmto kombinacím se ale raději vyhněte

Teplé podzimní dny lákají k procházce do přírody a jiným výletům. Občerstvení na cesty je důležité a sendviče jsou k tomu nejlepší variantou. Existují ovšem kombinace produktů, které nejsou úplně zdravé nebo prospěšné. Nevhodná kombinace může vést nejen ke špatné chuti, ale také těžšímu trávení. Které ingredience byste neměli dávat společně do jednoho sendviče?

Rajče a okurka

Rajčata i okurky patří mezi velmi oblíbené druhy zeleniny. Mezi lidmi se jedná o velmi častou volbu pro obložený chléb nebo sendvič. Bohužel se ukázalo, že tato kombinace není úplně ideální. Proč? Čerstvé okurky obsahují askorbinázu. To je enzym, který ničí vitamín C z rajčat. Pro nakládané okurky to neplatí, jen pro čerstvé. Salátovou okurku si vychutnejte zvlášť, do sendviče ji nedávejte. Nezískáte z rajčat všechny vitamíny a minerály, které byste mohli.

Zdroj obrázku: Freepik

Rajče a bílý sýr

Na trhu najdeme mnoho druhů sýru – bílý, žlutý, tavený, nivu a spoustu dalších. Bílý sýr je další ingrediencí, kterou byste neměli kombinovat s rajčaty. Tvarohový sýr není do sendvičů nejlepší volbou. Rajčata obsahují kyseliny, které reagují s vápníkem v bílém sýru a mohou vést k tvorbě nerozkládajících se mikrokrystalů. To pro vaše tělo není nic dobrého, a proto byste do sendviče nebo na obložený chléb s rajčaty měli vždy zvolit jiný druh sýra.

Doporučený článek:  Kvasnicové hnojivo podpoří rajčata a okurky v růstu a ochrání je před chorobami

Chléb a džem

Poslední položky na seznamu mohou být velmi překvapivé pro hodně lidí. Kombinace chleba s džemem je klasický pokrm k snídani, když máte chuť na sladké. Pravdou je, že se nejedná o nejzdravější variantu, po které můžete sáhnout. Jednoduché sacharidy obsahuje chléb i všechny druhy sladkých pomazánek. Kvůli tomu rychle zvýšují cukr v krvi. Na chvíli budete mít hodně energie, ale rychle o ni přijdete a potom budete mít znovu velký hlad. Snažte se těmto kombinacím vyhýbat a užijete si lahodné sendviče a obložené chleby, aniž byste ohrozili své zdraví.

Zdroj: https://www.insider.com/things-not-to-do-when-making-a-sandwich-2019-5#overstuffing-your-sandwich-could-make-it-more-difficult-to-enjoy-4