Ekzematická pokožka potřebuje hýčkat. Heřmánek, aloe nebo vločky budou to pravé

Ekzém není nic jiného než kožní reakce na alergen. Existují naštěstí zcela přírodní prostředky, kterými můžete svou pokožku zklidnit a zbavit se této obtíže. Ekzém není příjemný pro nikoho z nás, ale rozhodně nemusíte používat chemická léčiva nebo kosmetiku, abyste se s ním vypořádali. Stačí, když se spolehnete na přírodu. Jaké suroviny vám pomohou zklidnit kůži a užít si opět zdravou pokožku?

Heřmánek

Heřmánek můžete užívat zevně i zevnitř a má mnoho úžasných vlastností, pro které byste na něj neměli zapomínat. Není žádným překvapením, že se doporučuje i pro ošetření pokožky u miminek, protože je nezávadný a pomůže zklidnit citlivou dětskou pokožku. To samé může udělat pro vás. Při vyrážce si pokožku zakryjte obkladem z chladivého bylinného nálevu a k tomu pijte bylinkový čaj. Ideální je udělat obojí večer, protože heřmánek pomáhá také s usínáním a příjemně vás večer utlumí.

Zdroj obrázku: Freepik

Aloe vera

Aloe má mnoho úžasných účinků na naše tělo, a to zejména na pokožku. Pomůže suché i svědivé pokožce. Pokud bojujete se suchou kůží, a přitom nemáte ekzém, může vám také hodně pomoci. Ideální přitom je, když si tuto rostlinu pěstujete doma. Odřízněte silný list z rostliny, která je minimálně dva roky stará. Seškrábněte rosolovitou dužinu a přiložte ji na kůži. Nakonec ji připevněte obvazem a nechte působit. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe během malé chvilky.

Doporučený článek:  Zdraví v zimě posílí správný jídelníček, pohyb a dostatečný odpočinek

Ovesné vločky

Hrst instantních vloček povařte v malém množství vody, dokud nevznikne hustá pasta. Zchlaďte, rozložte na kousek gázy nebo látky a přiložte na postiženou část pokožky. Ovesné vločky vytáhnou z kůže zánět a budou zvlhčovat pokožku. Díky tomu se ekzému zbavíte poměrně rychle, a přitom nemusíte použít žádnou chemii. Léčba přírodním způsobem nemá žádné vedlejší účinky a výsledky uvidíte i přesto poměrně brzy. Vyzkoušejte jednu z těchto metod a zaručeně nebudete litovat.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/home-remedies-for-eczema/