Skvrny od kávy a čaje v hrníčcích jsou odolné, ne však s těmito metodami

Kdo by nemiloval čaj nebo kávu. Jedná se o celosvětově nejoblíbenější nápoje, které si lidé připravují k snídani. Po vypití však mohou zůstávat v hrncích a šálcích tmavé a nevzhledné skvrny nebo mapy. Nejen že nejsou hezké, hrnek i po umytí vypadá doslova nechutně. Často si s těmito skvrnami neporadí ani čisticí prostředky nebo myčka na nádobí. Co v takové chvíli dělat? Rozhodně není třeba kupovat nové nádobí, stačí se inspirovat radami našich babiček!

Sedimenty z čaje a kávy na keramice

Co udělat pro to, aby čajové nebo kávové sedimenty z keramických šálků zmizely? Leckdo sáhne po různých chemických prostředcích, které svou agresivitou často zbaví hrnek obrázků či ornamentů, ale skvrn ne. Mnohem snazší je sáhnout po osvědčených prostředcích, které používaly už naše babičky. Léty prověřená metoda funguje skvěle, navíc je zcela ekologická a nezamořuje spodní vody chemickými látkami. Co je onou zázračnou přísadou? Obyčejný citron!

Doporučený článek:  Liché ponožky jsou jako stvořené pro kreativní tvoření. Snadno z nich vykouzlíte pouzdro nebo hračku
Zdroj obrázku: Freepik

Zářivě čisté díky citronu

Jak docílit, aby keramické hrnky zase zářily čistotou a leskem? Pomůže prostý citron, který má jedinečné dezinfekční a antibakteriální účinky. Poradí si s usazeninami z kávy a čaje, ale také s vodním kamenem. Z půlky citronu se vymačká šťáva a vlije se do ušpiněného hrnečku, dolije se až po okraj vodou a nechá se asi 60 minut působit. Už po chvilce je vidět, že skvrny jsou světlejší, na závěr se jen keramika umyje běžný prostředkem na nádobí a opláchne vlažnou vodou.

Doporučený článek:  Čerstvé šťávy rozpohybují líný metabolismus a vrátí tělo do formy. Užijte si novou vlnu energie

Magické spojení jedlé sody a citronu

Se špinavými hrnky od černého čaje nebo espressa si často neumí poradit ani myčka na nádobí. V záhybech u oušek se navíc může ještě usazovat vodní kámen. V těchto případech se musí zesílit účinek citronu pomocí jedlé sody nebo prášku do pečiva. Smíchá se jedna lžička jedlé sody se šťávou z půlky citronu a vymíchá se v misce hustá pasta, která je doslova magickým prostředkem na odstranění nečistot. Z hrnku i jiných povrchů, funguje prostě dokonale. Pastou se potře povrch nebo se aplikuje přímo na houbičku, nechá chvíli působit a poté krouživými pohyby vyčistí, na závěr se opláchne vodou a vytře do sucha. Hrnek vypadá jako nový!

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-remove-coffee-stains-from-mugs/