Splést si myčku s pračkou se může paradoxně vyplatit. Výsledkem bude dokonalá čistota

Tablety do myčky nádobí mají široké využití – lze je použít například k čištění pračky. Platí totiž, že správné a časté čištění pračky přispěje k lepšímu a efektivnějšímu provozu. Zanedbaný spotřebič může obsahovat spoustu plísní a nečistot, které se usazují poté i na oblečení během praní. Poradíme vám, jak se těmto nepříjemnostem vyhnout a mít pračku vždy dokonale čistou.

Univerzální tablety do myčky

Tablety do myčky jsou známé především jako prostředek na mytí nádobí. Na druhou stranu jsou natolik univerzální, že se dají použít i k údržbě pračky. Kapsle obsahují detergenty, které mají čisticí a změkčující vlastnosti. To vám umožní důkladně vyčistit buben a další části spotřebiče. Kapsle obsahují také sůl, která zabraňuje usazování vodního kamene uvnitř bubnu. Čištění pračky s tabletami do myčky je jednoduché a nevyžaduje vlastně téměř žádný čas.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na čištění pračky?

Existují dva účinné způsoby, jak důkladně vyčistit pračku pomocí tablet do myčky. První možností je vhodit výrobek přímo dovnitř a nechat pračku projet cyklem na prázdno alespoň při 60 stupních Celsia. Po dokončení cyklu otevřete dvířka spotřebiče a nechejte jej několik minut větrat. Díky tomu se zbavíte plísní a bakterií.

Doporučený článek:  Pravidelná péče udrží pračku čistou a bez zápachu

Druhým způsobem je rozpustit jednu tabletu do myčky v misce s vodou. S takovou směsí můžete snadno umýt gumové těsnění, na kterém se často tvoří plísně. Opatrně vyjměte gumové těsnění a pomocí zubního kartáčku vydrhněte tuto část pračky. Očistěte zbytek těsnění houbičkou namočenou v roztoku a opět nechte dvířka spotřebiče otevřená.

Zásuvka na prášek

Systematické čištění je vhodné provádět také v zásuvce na prací prostředek. Dá se pohodlně vyjmout a očistit. Do lavoru dejte vlažnou vodu a přidejte do ní kapsli do myčky. Poté houbičkou vyčistěte zásuvku na prášek. Následně vše osušte papírovými utěrkami a šuplík vložte zpět do pračky.

Zdroj: https://cleanandtidyliving.com/can-dishwasher-tablets-be-used-to-clean-a-washing-machine/