Starý karton nepatří do sběru, ale na zahradu. Díky němu rostliny přežijí tuhou zimu

Mulčování patří mezi způsoby, jak udržet rostliny, keře i stromy ve formě. Mulčování kartonem možná není tolik známé, na druhou stranu patří mezi oblíbené metody, protože ochrání rostliny před nízkými nebo naopak vysokými teplotami a díky mulčování budou rostliny zdravé. Existuje velmi jednoduchý postup, jak karton používat.

Rostliny potřebují ochranu hlavně v zimě

Mulčování kartonem patří mezi jednu z možností, jak ochránit rostliny nejen před nepříjemnými teplotami, ale také před škůdci nebo napadením chorobami. Budete snadněji hubit plevel, aniž byste rostliny poničili. Mulčování bude fungovat nejen u rostlin, které máte v záhoně, ale také ve sklenících. A jak bude karton fungovat právě na rostliny?

Doporučený článek:  Banánové hnojivo je ideálním doplňkem pro orchideje nebo kapradiny

Karton umožní, že substrát u rostlin bude neustále vlhký, zároveň bude půdu obohacovat o důležité látky. Rozkládá se velmi pomalu, což je jeho další výhoda. Pomůže také žížalám, které se budou v jeho okolí často zdržovat, a tím podpoří nejen kypření půdy. A jak kartonem mulčovat? Zkušení zahradníci už vědí, že je to velmi jednoduché.

Zdroj obrázku: Freepik

Udělejte si podložku z kartonů

Mulčování kartonem je jednoduché, stačí udělat jednotnou vrstvu, na které nebudou žádné mezery. Vytvoříte tak bariéru, která bude chránit jednotlivé rostliny. Dávejte si ale pozor na chyby, které můžete snadno udělat. Mezi kartony a zeminou nesmí být mezery, proto můžete krabice navlhčit a až poté je přitisknout k zemině. Bude nutné je zatížit kameny, protože po vyschnutí se mohou deformovat.

Doporučený článek:  Vytvořte si na balkoně malý kousek Provence. Levandule se stane dokonalou dekorací

Kartony ale musí správně vypadat, abyste je mohli použít. Šedý nepotištěný karton je tou nejlepší volbou. K mulčování tak nejsou vhodné krabice nebo kartony, které na sobě mají obrázky nebo fólii. Vybírejte takový karton, který nebude mastný od oleje. Krabice pak můžete použít také na ochranu stromů.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/use-corrugated-cardboard-mulch-35031.html