Škrobením získají ubrusy i povlečení krásný vzhled a odolnost. Postup zvládne každá hospodyňka

Škrob se dnes v domácnostech využívá mnohem méně než v minulosti. Dříve se běžně používal pro konzervaci ložního prádla, ubrusů, záclon, spodního prádla i svrchních oděvů. Škrob ochrání prádlo před množením bakterií, roztoči i vstřebáváním potu. Z tohoto důvodu bychom ho měli využívat v domácnosti i dnes. Mnoho lidí bohužel neví, jak na to. A proto se na to nyní podíváme.

Jak škrob používat?

Nejjednodušším způsobem, jak můžete použít škrob během péče o lůžkoviny a oděvy, je namáčení čerstvě vyprané látky v roztoku. Prádlo jednoduše vyperte. Poté ho namočte do škrobu rozpuštěného ve vlažné vodě. Nakonec vše hoďte do pračky a vyždímejte na nízké otáčky. Další možností je přidat ho do pračky, ale příliš se to nedoporučuje, protože jemné látky můžete zničit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak naškrobit ložní prádlo nebo záclony?

Ložní prádlo získá ochrannou vrstvu, když na něj použijete škrob. Stačí smíchat dvě až tři lžíce bramborového škrobu a sklenici studené vody. Důkladně promíchejte a zalijte litrem vroucí vody. Do této směsi namočte ložní prádlo z bavlny nebo lnu. Pro polyester nebo satén tento postup nebude vhodný.

Doporučený článek:  Kromě soli lze vařené brambory ochutit i jiným kořením nebo různou zeleninou

Škrobit můžete také záclony, závěsy, ubrusy nebo kapesníky. Všechny látky zůstanou dlouho čisté a odolné proti vlhkosti. Nejjednodušší je použít stejný postup jako u lůžkovin a naškrobit je ihned po vyprání. Ubrusy a kapesníky byste poté měli vyžehlit. Použít můžete bramborový, cukrový nebo rýžový škrob.

Škrob na žehlení vám usnadní práci

Škrob ve spreji je pohodlné řešení pro všechny, kdo své prádlo žehlí. Tři lžičky kukuřičného škrobu zalijte dvěma sklenicemi vlažné vody, promíchejte a nalijte do lahve s rozprašovačem. Vaše oblečení se díky tomu nebude mačkat a velmi jednoduše, pohodlně a rychle ho vyžehlíte. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a budete se žehlením hotoví během chvilky.

Zdroj: https://ohsospotless.com/starching-clothes/