Zatuchlé oblečení nikdo nosit nechce. Osvěžit ho pomohou jednoduché triky

Špinavá pračka nebo nedosušené prádlo – to jsou nejčastější příčiny, proč se z našeho oblečení line zatuchlý zápach. Někdy ho stačí znovu vyprat, abyste se problému zbavili. Existují ale také domácí prostředky, které pomohou zatočit se zápachem rychleji. Můžete například oblečení na chvíli umístit do mrazáku nebo do pračky přidat borovicový olej.

Pravidelně čistěte skříň

Zápach se nejčastěji objevuje na oblečení, které delší dobu nenosíme. Na vině mohou být v tomto případě bakterie v nábytku, proto je důležité skříň často větrat a čistit police. Zatuchlý zápach se může objevit i na oděvech, které nebyly důkladně vysušené. Typickým příkladem je sportovní oblečení. Po tréninku často propocené tričko umístíme do tašky a zapomeneme na něj. Směs potu a vlhkosti pak udělá své. Stejný případ nastane, když do šatníku umístíme nevysušené oblečení.

Doporučený článek:  Z kaštanů si lehce vyrobíme ekologický gel na praní

Příčinou problému může být i stav pračky. Pokud se o ni správně nestaráme, nahromadí se v ní nečistoty, usazeniny a bakterie. Prádlo po vyprání nikdy nenechávejte v bubnu pračky, sušte ho v suché a teplé místnosti. Pokud jste zatuchlé oblečení znovu vyprali a zápachu jste se nezbavili, vyzkoušejte následující metody.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblečení dejte do mrazáku

Jedním ze způsobů, jak se zbavit zápachu z oblečení, je zmrazit ho. Nejprve oblečení zabalte do alobalu a poté přes noc nechte v mrazáku. Nízké teploty neutralizují nepříjemné pachy. Dalším způsobem je použití octa. Stačí k prášku nebo gelu na praní přidat sklenici octa (pokud perete barevné prádlo), který zápach odstraní. Bělidlo udělá totéž pro bílé prádlo.

Doporučený článek:  Zápach cigaretového kouře eliminují citrusy, dětský zásyp nebo káva

Podobně jako ocet bude fungovat sklenice jedlé sody. Zbaví oblečení plísně, která je zodpovědná za zápach. Při praní můžete k prádlu přidat také pár kapek borovicového oleje. Ten navíc oblečení provoní příjemnou vůní. Posledním způsobem, který můžete vyzkoušet, je vyžehlit oblečení při vysoké teplotě. Nepříjemný zápach bude mnohem méně patrný.

Zdroj: https://www.consciouslifeandstyle.com/get-smells-out-clothes-without-washing-them/