Štítky na zavařovacích sklenicích pomůže odstranit olej, ocet nebo alobal

Sezóna zavařování je v plném proudu, džemy, zavařeniny, džusy nebo saláty vypadají lépe ve sklenicích zdobených etiketami. Jak však odstranit staré nálepky, které byly předtím na láhvi? Řešení je velmi jednoduché a nebudete k tomu potřebovat žádné komplikované postupy.

Časově náročný úkol

Odstranění nežádoucího štítku z nádoby může být občas časově náročné. Existují způsoby, které vám umožní zbavit se jich rychle a efektivně. Bývalá chemička Sylwia Paneková se na mateřské začala věnovat radám, které dokážou pomoci hospodyním v každé domácnosti. Můžete ji najít i pod přezdívkou Máma chemička. Na instagramu zveřejnila také radu ohledně štítků na lahvích.

Doporučený článek:  Bylinková zahrádka se vejde i na malý balkon. S jejich pěstováním si poradí i úplný začátečník

Právě díky ní jsme se mohli přesvědčit, že tento úkol nemusí být vůbec těžký. I my se s vámi podělíme o jeden jednoduchý trik, díky kterému se zbavíte nechtěných štítků. Jako první nalijte horkou vodu do nádoby a opatrně se pokuste odlepit nálepku. Pokud na nádobě zůstane lepidlo, potřete ho olejem na vaření a nechte působit 15 minut. Potom nádobu omyjte pomocí kartáče na mytí nádobí a nálepka je pryč.

Zdroj obrázku: Freepik

Myčka nádobí a štítky

Když vložíte do myčky nádobí sklenici s nálepkou, ta často zmizí sama pod vlivem horké vody. Bohužel otázka zůstává, co se stane s lepidlem a zbytky z nálepky, které se odlepily. Často zašpiní vnitřek myčky nádobí, filtr, koše, kolejnice a mohou se přilepit na jiné nádobí. Nežádoucí štítky ze sklenic lze odstranit také olejem nebo octem. Stačí namočit vatový tampon olejem a potřít nálepku. Olej se nasákne do papíru a změkčí ho.

Doporučený článek:  Nikdo nechce mít z balkonu holubník. Proti nezvaným hostům zafungují osvědčené triky

Pokud tato metoda selže, musíte nálepku omýt a otřít horkým lihovým octem. Hliníková fólie může být také užitečná pro odstranění štítků. Odšroubované sklenice stačí vložit do hrnce nebo umyvadla s horkou vodou s přídavkem dvou polévkových lžic na mytí nádobí. Po 15 minutách sklenice odstraníme, stlačíme hliníkovou fólii do koule a štítky vydrhneme. Půjdou dolů bez větší námahy.

Zdroj: https://www.reusablenation.com/zero-waste-living/9-different-ways-to-get-sticky-labels-off-glass-jars