Naučte se chovat chytře. Inteligentní lidé vědí, jak uspět v kariéře i osobním životě

Inteligentní lidé jsou ve společnosti většinou lépe přijímáni, mají vyšší pozice v zaměstnání a lidé k nim vzhlíží. Víte, jak je to možné? Jednoduše se drží některých návyků, které zlepšují jejich život s každým dnem a každým rozhodnutím. Naučte se, jak tyto návyky využít bez ohledu na výšku IQ. Uvidíte, že se k vám lidé budou chovat jinak, a možná budete i úspěšnější v práci.

Naučte se řešit problémy chytře

Inteligentní lidé se nenechávají unést emocemi při sporech. Konflikty můžete řešit mnoha způsoby. Zkuste to bez agrese a křiku. Konstruktivní řešení problémů bude působit mnohem profesionálněji. A možná díky tomu spor také vyhrajete. Je to paradoxní, ale inteligentní lidé neustále uvažují o tom, jak by se mohli zlepšit. Na druhou stranu ti méně inteligentní si myslí, že jsou nejlepší ze všech.

Doporučený článek:  Zůstaňte fit i po padesátce. Se správným jídelníčkem a pohybem se přibírání bát nemusíte

Změňte pohled na sebe a neustále na sobě pracujte. Ostatní si toho velmi brzy všimnou a vy se také budete cítit mnohem lépe. Jestli chcete působit lépe u svého okolí, naučte se přiznat své chyby. Jde o návyk, který si osvojilo mnoho inteligentních lidí. Emoce a emoční inteligence jsou také důležité faktory. Je ovšem velmi náročné se je naučit.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepodceňujte přátelství ani chaos

Díky vysoké emoční inteligenci nemají takoví lidé problémy s udržením dlouholetého přátelství. Navíc si velmi pečlivě vybírají osoby, které budou sdílet jejich nejbližší prostor. S tím byste možná měli začít i vy. Všichni inteligentní lidé mají kolem sebe také organizovaný chaos. Do všeho vkládají kreativitu, takže na první pohled mohou působit chaoticky, ale o svém nepořádku mají dokonalý přehled.

Doporučený článek:  Dejte věčnému odkládání sbohem. S prokrastinací zatočí dobrý plán a motivace

Tohle je možná překvapivé, ale podle výzkumů mají inteligentní lidé tendenci používat více vulgární slova. Nikdy je ale nepoužívají proti jiným lidem. Jde jen o ventil při stresových situacích. Budete se divit, ale mnoho inteligentních lidí nesportuje a neustále posouvá ráno budík. Tyto návyky byste se neměli učit, ale mohou se u vás přirozeně vyskytovat.

Zdroj: https://www.bluecourage.com/blog/learn-share-grow-15-habits-of-genuinely-intelligent-people