Domácí prostředky na obličej, které nezatíží vaši peněženku ani životní prostředí

Zářivě čistou a jasnou pleť si přeje každý, tím spíše bez drahých návštěv kosmetických salonů nebo nákupu nákladných přípravků. Svěžesti pokožky lze dosáhnout pomocí domácích prostředků, které jsou stejně účinné, navíc nestojí majlant a nezatěžují žádným způsobem ani životní prostředí. Jak se snadno odlíčit, pokožku vyčistit pomocí domácího peelingu nebo zpevnit pomocí vyrobeného tonika?

Zdroj obrázku: Freepik

Odlíčení pomocí olejové emulze

Pro čistou a zklidněnou pokožku je nutné každý večer odstranit make-up a líčení. A co použít namísto značkových odličovačů plných chemikálií? Řešením je mytí za pomocí olejové emulze, použít lze slunečnicový i lněný olej. Stačí vetřít trochu oleje a pomocí krouživých pohybů a vatových tamponů obličej vyčistit. Proceduru je možné opakovat do úplného vyčištění a poté otřít vlhkou žínkou.

Doporučený článek:  Jak se správně starat o své boty, aby dlouho vydržely?

Kávový peeling pro dokonale vyčištění

Navrátit pokožce mladistvý vzhled? Přesně toho se docílí pomocí domácího kávového peelingu, dojde k odstranění mrtvé epidermis a vyčištění pokožky. Kromě kávové sedliny lze také použít malinová semínka, černý rybíz nebo cukr. Základem je vždy kávový lógr, který je nutné nechat usušit. Káva má antioxidační účinky, velmi dobře působí proti volným radikálům, obsažený kofein a minerály navíc dokáží omladit pokožku, dokonce odstranit kožní skvrny. Stačí smíchat dvě lžičky suché kávové sedliny se lžičkou jemného cukru a lžící slunečnicového oleje. Lze použít také lněný nebo kokosový olej. Směs se nanáší krouživými pohyby na obličej, dobře masírujte po dobu 20 minut, poté omyjte teplou vodou. Opakujte dvakrát týdně pro dokonale čistou pleť.

Zdroj obrázku: Freepik

Petrželové tonikum proti akné

Jak odstranit z pokožky toxiny, uvolnit póry a zbavit se akné? Domácí zelená petrželka je ideálním prostředkem, který umí ochutit pokrmy, ale díky svým vlastnostem umí zmírnit sekreci kožního mazu, odstranit toxiny a uvolnit póry, je skvělým bojovníkem proti černým tečkám. Tonikum se připravuje snadno, stačí nasekat petrželku a zalít vroucí vodou. Po vylouhování se omývá teplým tonikem čistý obličej. Pravidelné používání zmírní projevy akné a pokožka bude zářivě čistá.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/anti-aging/a32146277/at-home-facial/