Délku hoření svíčky prodlouží zmrazení nebo solný roztok

Když zapálíme svíčku, obvykle nám záleží na tom, aby vydržela hořet co nejdéle. O to víc, když se jedná o hřbitovní svíčky. Stává se ale, že oheň po několika hodinách zhasne a celá krása svíčky vyprchá. Jelikož vlivem letošní inflace svíčky poměrně dost podražily, vyzkoušejte triky, díky kterým budou hořet o mnoho déle.

Ceny svíček rostou

Dokonalá svíčka je taková, která nestojí příliš mnoho peněz a vypadá hezky. Vždy se podívejte na štítek s prohlášením výrobce, kde musí být uvedeno, jak dlouho průměrně svíčka hoří. A pokud chcete tuto dobu prodloužit, použijte chytrý a účinný trik, který problém vyřeší. Ceny svíček už vás pak nemusí vůbec trápit, protože je nebudete muset kupovat tak často.

Doporučený článek:  Česnek pomůže vyhnat hraboše ze zahrady

Cena svíček vzrostla v poslední době zhruba o pětinu. Nárůstu cen si můžeme všimnout především v supermarketech, ale i v hypermarketech, diskontech a večerkách. Jak tedy na to, aby svíčka nezhasla příliš rychle? Nejprve věnujte pozornost produktu, který kupujete. Čím je svíčka těžší, tím déle bude hořet. Tajemství spočívá v parafínu použitém k výrobě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak prodloužit dobu hoření?

Další důležitou věcí, kterou byste měli prozkoumat, je knot. Neměl by vyčnívat nad hladinu vosku o méně než půl centimetru a o více než centimetr. Pokud je delší, můžete ho po nákupu zkrátit na patřičnou délku. Jedním ze způsobů prodloužení doby hoření je dát svíčku před zapálením na pár hodin do mrazáku. Studený vosk se bude tavit pomaleji.

Doporučený článek:  Jaro je ideální pro sázení lilií. Kvést mohou po dlouhé měsíce

Můžete také vzít obyčejnou sůl a rozsypat ji kolem knotu. Stačí jen malé množství, přesto bude svíčka hořet mnohem jasněji a pomaleji. Svíčku můžete i namočit ve slaném roztoku z pěti polévkových lžic soli a trochy teplé vody. Když se sůl rozpustí a nálev zchladne, ponořte do něj svíčku a nechte několik hodin. Sůl se nasákne do parafínu, ten ztvrdne a zabrání odkapávání vosku. Délka hoření svíčky se tak může až zdvojnásobit.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/lifestyle/a30695387/candle-hacks/