Tablety do myčky si můžeme vyrobit sami doma. Je to levné a rychlé

Pokud chcete ušetřit nějaké peníze, vyplatí se vyrábět si vlastní čisticí prostředky. Sem patří nejen ty na úklid, ale snadno si můžete vyrobit například tablety do pračky nebo do myčky. Právě myčka nádobí je v posledních letech velkým pomocníkem, protože pomůže ušetřit nejen váš čas, ale také peníze. Jak si vyrobit vlastní tablety do myčky? Vyjdou levněji a suroviny jsou snadno dostupné.

Jaké ingredience budete potřebovat?

Jak můžete doma vyrobit tablety do myčky? Je to velmi snadné. Budete potřebovat jen suroviny, které jsou snadno dostupné. Připravte si:

  • 2 sklenice jedlé sody,
  • 1 sklenici soli,
  • 1/2 hrnku kyseliny citronové,
  • 1 sklenici vody,
  • formičky na led.
Doporučený článek:  Zbavit matraci roztočů pomohou domácí prostředky

Při takovém množství budete mít vyrobených asi 36 tablet do myčky, vydrží vám tak několik týdnů. A jak začít se samotnou výrobou? Nejdříve si musíte připravit jedlou sodu, kterou dejte uvařit. Změní své vlastnosti a bude použitelná právě k výrobě tablet. Sklenici sody dejte do trouby a zapněte ji na 200 stupňů. Musíte ji ale promíchat, po půl hodině můžete vyndat. Teplou sodu pak dejte do misky, promíchejte se zbylými surovinami. Postupujte opatrně, směs bude pěnit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak tablety používat?

Hotovou směs pak naplňte do formy na led. Poté dejte do mrazáku alespoň na půl hodiny, protože tablety musí ztuhnout. Jakmile budou tvrdé, můžete je postupně vyndat a dát do sklenice, kde je budete skladovat. Nezapomeňte ji uzavřít, aby vám nějakou dobu vydržely. Můžete po nich sáhnout, kdykoliv budete potřebovat.

Doporučený článek:  Šetřit vodou může každý. I malé kroky uspoří stovky litrů ročně

Jestliže chcete mít nádobí voňavé, můžete do tablet přidat také esenciální olej, který je váš oblíbený. Nádobí pak bude zářit čistotou a bude se lesknout. Domácí tablety do myčky nádobí jsou také vhodným dárkem, stačí je zabalit do krabičky, kterou pěkně ozdobíte. Dnešní domácnosti se co nejvíce snaží o to, aby používaly co nejméně chemických prostředků.

Zdroj: https://www.ky3.com/2022/12/12/queen-clean-homemade-dishwasher-detergent-tabs/