Tulipány krásně vyzdobí každý interiér. S jednoduchými triky vydrží čerstvé mnohem déle

S přicházejícím jarem, kdy slunce začíná více hřát a v trávě se začínají objevovat první sněženky, si chceme jaro přinést i domů. Mnozí z nás si tak do vázy pořizují tulipány a narcisy. Jak si tento symbol jara uchovat ve váze co nejdéle? Existují domácí prostředky, které tulipánům život prodlouží.

Jak správně tulipán ošetřit, než jej dáme do vázy?

Květiny ve váze dodají každému interiéru lehkost, svěžest a nezaměnitelné barvy. Aby tulipány vydržely dlouho čerstvé, stojí za to tyto květiny před umístěním do vázy seříznout. Ostrým nožem proveďte šikmý řez. Odřízněte asi 3 cm dlouhý konec tulipánu. Takto ošetřený stonek zmáčkněte v prstech a konec stonku lehce rozdrťte. Tím docílíte toho, že stonky budou moci nasát více vody a tulipány tak brzy neuschnou. Pokud se vám po pár dnech zdají tulipány smutnější, klidně postup se seříznutím stonků opakujte. Tulipány umístěte tam, kam nesvítí přímé sluneční paprsky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakými prostředky prodloužíme život květinám ve váze?

Aby rostliny vydržely co nejdéle čerstvé, svěží a krásné, je potřeba, aby měly dostatek vláhy a vitamínů. Protože nemají tulipány rády stísněné prostory, určitě je dejte do velké vázy. Měli bychom se vyvarovat toho, aby rostliny začaly uhnívat nebo k nim měly přístup bakterie a viry. Listy tulipánů nemusí být ve vodě vůbec. Když totiž jsou, je zde nebezpečí začínající hniloby. V prvé řadě je důležité měnit květinám vodu. Nejlépe každý den. Voda by měla být vlažná a nejlépe odstátá. Vodu nalijte do dvou třetin délky květin. Proti uhnívání stonků se doporučuje do vody přidat půl lžičky cukru. Rostliny pak budou odolnější vůči bakteriím a plísním. Pokud chcete, aby vaše květiny vypadaly stále svěží, můžete do vázy s vodou přidat buďto měděnou minci, nebo do vody hoďte kousek aspirinu.

Zdroj: https://www.stonegableblog.com/care-for-cut-tulips/
Doporučený článek:  Květiny ve váze vydrží čerstvé déle díky správnému střihu a dobrému místu