Úklid kuchyně je se správným postupem a prostředky rychle hotový

Pravidelný úklid je velmi důležitá činnost, kterou je nutné provádět v každé domácnosti. Mnoho mužů, ale i žen se jí ovšem vyhýbá, neboť všichni mají pocit, že stráví úklidem dlouhé hodiny a výsledek není tak dokonalý, jak by si ho představovali. Pokud vás při úklidu trápí zrovna oblast kuchyně, jste tu správně. Prozradíme vám řešení snadného a rychlého úklidu. Stačí jen použít ty správné prostředky a metody.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dřez

Dřez je místo, ve kterém umýváme špinavé nádobí, ale nejen to. Právě kvůli tomu, s čím vším přijde dřez do kontaktu, je místem, kde se hromadí velké množství bakterií. Není žádnou výjimkou, když ze dřezu vychází nepříjemný zápach. Jak zápachu, tak i usazenin se zbavíte velmi snadno pomocí jedlé sody. Stačí z ní pomocí trochy vody vytvořit pastu a dřez důkladně umýt mokrým hadrem s touto pastou. Pokud vás trápí usazeniny z vodního kamene, nechte na nich 2 hodiny přiložený hadr namočený v octu, pak půjdou snadno setřít.

Doporučený článek:  Tablety do myčky si můžeme vyrobit sami doma. Je to levné a rychlé

Trouba

I trouba je místem, kde se setkáváme s mnohými nečistotami. Také zde se usazují zbytky jídla, které může být velmi obtížné vyčistit. K perfektnímu vyčištění trouby budete potřebovat pouze půl hrníčku vody a čtvrt hrníčku jedlé sody. Přidejte k nim ještě 1 až 2 lžičky jaru či jiné mycí kapaliny, vše smíchejte dohromady a troubu vyčistěte. Nečistoty půjdou dolů snadno a rychle.

Zdroj obrázku: Freepik

Mikrovlnná trouba

I při ohřevu jídel a nápojů se do mikrovlnné trouby uvolňují mastnoty a nepříjemné pachy, které mohou prostoupit celým interiérem. V tomto případě dejte do misky s horkou vodou půl citronu a zapněte mikrovlnnou troubu na nejvyšší výkon. Nechte ohřívat po dobu 5 minut. Citron perfektně pohltí zápachy. Nechte mikrovlnnou troubu potom ještě alespoň hodinu, než ji otevřete. Vodou z misky pak můžete pomocí hadru umýt zbytky potravin a mastnotu. Měly by vám jít velmi snadno setřít.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/kitchen-cleaning-36699640