Drahé čisticí prostředky ani kosmetiku už nikdy nekoupíte, jakmile poznáte sílu přírodních metod

Spočítali jste si někdy, kolik vás stojí různé čističe a úklidové prostředky? Měsíčně to může být i několik stovek. Pravidelný úklid je samozřejmě nezbytný, lze ho ale provádět i výrazně levněji. Všestranným úklidovým pomocníkem je ocet, hadřík z mikrovlákna a jedlá soda. Samozřejmě se vám ale budou hodit i další levné a obyčejné ingredience.

Myjte nádobí ekologicky

Ekologické prostředky na mytí nádobí obvykle obsahují ovocné kyseliny. Jsou ale dražší než ty chemické. Proto raději smíchejte šťávu ze čtyř citronů, 250 g soli a 100 ml octa, které nádobí umyjí stejně dobře. Ocet v kombinaci s vodou účinně odstraní vodní kámen z konvice. V neředěném stavu vyleští vodovodní baterie a zbaví pračku zápachu a kaše z octa a jedlé sody si poradí s připáleninami v troubě.

Doporučený článek:  Správné větrání během topné sezóny přispěje ke zdravějšímu domácímu prostředí
Zdroj obrázku: Freepik

Znáte prací ořechy? Jsou levnější než prášky a tekutiny, protože jednu porci lze použít celkem třikrát. Půl kila ořechů tedy vystačí na více než 100 praní. Pro úklid celého bytu se vám bude hodit obyčejný hadřík z mikrovlákna. Po namočení zvládne umýt okna a zrcadla, pracovní desky nebo obklady. Podlahy účinně vytře mop z mikrovlákna a to vše bez použití chemických detergentů.

Jak vyrobit přírodní kosmetiku

Doma si samozřejmě můžete vyrobit i kosmetiku a nahradit ji bezpečnějšími, ale stejně účinnými prostředky. Například čištění zubů pastou s fluorem není pro zdraví zrovna dobré. Pasta bez fluoru je ale dražší. Přitom stačí smíchat dvě lžičky jedlé sody se dvěma lžičkami kokosového oleje, lžičkou xylitolu a několika kapkami mátového oleje. Xylitol zabraňuje tvorbě zubního kazu a kokosový olej má bělicí účinky.

Doporučený článek:  Záclony vybělí domácí prostředky v podobě octa, skořápek nebo citronu

Místo šamponu můžete smíchat lžíci jedlé sody se stejným množstvím vody. Pastou si umyjte vlasy a poté důkladně opláchněte vodou. Na závěrečný oplach použijte litr vody se dvěma polévkovými lžícemi jablečného octa. Přírodní šedé mýdlo je vhodné na čištění pleti, protože nezpůsobuje alergie. Také se skvěle hodí na odstraňování skvrn z látek.

Zdroj: https://www.moneytalksnews.com/save-thousands-of-dollars-on-cleaning-each-year/