Uklizeno během pár minut: s šikovnými triky vás už nečekaná návštěva nepřekvapí

Každému z nás se někdy stane, že se ohlásí nečekaná návštěva, která přijde během pár minut. U vás je přitom všude nepořádek. Úklid bytu obvykle zabere celé hodiny, ale v případě nouze ho můžete uklidit tak, abyste se za něj nemuseli stydět, a to za pouhých pár minut. Až budete mít následující kroky za sebou, nezapomeňte zavřít dveře od ostatních místností, jako je ložnice nebo dětský pokoj. Důležité je, abyste se soustředili na klíčová místa a zbytek nechali být. Potřebovat budete:

  • koš na prádlo,
  • hadry nebo papírové utěrky,
  • čistič ve spreji,
  • bělidlo a citronový osvěžovač vzduchu.
Doporučený článek:  Místo klasické zahrady dobře poslouží i balkon. Může přinášet krásu, i zdravé plodiny

Kde začít?

V první řadě popadněte koš na prádlo a nastrkejte do něj všechno, co se vám po bytě válí. Nemusí to být jen oblečení, ale jednoduše předměty, které jste zatím neuklidili a dělají vám v obýváku a předsíni nepořádek. Koš postavte do koupelny a zavřete ho nebo něčím zakryje. Nakonec do koupelny zavřete dveře, aby to nebylo příliš nápadné, protože každá návštěva do koupelny nepůjde.

Zdroj obrázku: Freepik

Čerstvý vzduch je základ

Výzkumy dokázaly, že jasné, denní světlo a čerstvý vzduch dodají pocit čistoty i v místnosti, která není právě vzorně uklizená. Nezapomeňte proto před příchodem návštěvy důkladně vyvětrat. Potom vezměte čistý hadřík nebo prachovku a rychle s ní přejeďte všude, kde je to nejvíc vidět. Nezapomeňte na stůl, poličky nebo televizi. Hrudek z prachu se snadno a rychle zbavíte papírovou utěrkou.

Doporučený článek:  Nadýchané a měkké ručníky jako z hotelu: při správném praní si je užijete i doma

Koupelna a kuchyň si také zaslouží trochu péče

V koupelně je nejdůležitější umyvadlo a záchod. Tyto dvě věci musí být vždy čisté. Všechny nepotřebné věci hoďte do vany a zatáhněte závěs, aby nic nebylo vidět. Do záchodové mísy nalijte trochu bělidla, aby to u vás doma vonělo čistotou. V případě kuchyně ukliďte špinavé nádobí do skříněk, do kterých příliš nechodíte. Kuchyňskou pracovní desku utřete vlhkým hadrem a v případě potřeby použijte citronový osvěžovač vzduchu.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/how-to-clean-house-fast/