Americké borůvky potřebují na jaře dodat dusík. Využít lze i domácí hnojivo

Domácí borůvky ze zahrádky vždy chutnají skvěle. Když zasadíte pár keříků, můžete se těšit na obrovskou úrodu. Americké borůvky jsou velmi populární. Na jaře byste je měli trochu přihnojit, abyste zajistili správný růst a hojnost své úrody. Důležitý je termín, ale také hnojivo a dávkování. Podívejme se, jak to udělat skutečně správně.

Americké borůvky mají speciální požadavky

Mnoho lidí volí pro pěstování právě americké borůvky, ale je třeba myslet na to, že mají specifické požadavky na půdu. Dařit se jim bude v humózní, propustné, příjemně vlhké a hlavně kyselé půdě. Mají také rády slunná místa chráněná před větrem. Hodnota pH půdy (3,5–5,0) je velmi důležitá a jestli ji nebudete schopni rostlině poskytnout, nezískáte od ní žádnou úrodu.

Doporučený článek:  Správná zálivka je základem pro zelený trávník po celé léto

Jak a kdy hnojit?

Hnojení je velmi důležité, ale nesmíte to nikdy přehnat. Tato rostlina vyžaduje správný čas a správné množství, jinak jí můžete ublížit. Na podzim potřebuje hořčík, draslík a fosfor. Na jaře se soustřeďte na dusíkaté přípravky ve třech fázích (po odkvětu v březnu, začátkem června a koncem července). Podívejme se, jak se můžete o americké borůvky důkladně postarat.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojení na jaře je základem velké úrody

Na jaře můžete dusík rostlinám dodat prostřednictvím dusičnanu amonného, síranu amonného nebo močoviny v množství 30–50 kg/ha. Dusík je důležitý pro intenzivní růst keřů. Díky této látce budete mít nejen zdravé keře, ale také velkou úrodu. Přípravky můžete rozptýlit pod keř nebo rozpustit ve vodě a zalít keře.

Doporučený článek:  Ani na podzim péče o trávník nekončí. Několik kroků mu pomůže přežít chladné období roku

Přírodní hnojivo je vždy nejlepší volbou

Na americké borůvky můžete použít přírodní hnojiva, ale není to vůbec jednoduché. Použít můžete zředěný zeleninový hnůj, jestli máte skutečně kyselou půdu. Využít ale můžete také roztok z prošlého chleba a vody. Na 1,5 kg chleba budete potřebovat 10litový kbelík s vodou. Nechte chléb pár dnů na teplém místě. Občas promíchejte. Borůvky zalévejte 2 litry tohoto roztoku.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/fruits/blueberries/blueberry-fertilizer.htm