V letních parnech udrží tělo v pohodě dostatek tekutin a správné větrání

Letní horko dělá vrásky na čele nejednomu člověku. Všudypřítomné horko, které přes den nevyvětráte, vám ubírá energii a motivaci pro jakoukoliv fyzicky náročnější práci. Mozek vám pak zaměstnávají myšlenky na neuvěřitelné vedro, které vás prakticky paralyzuje, a jediné, po čem toužíte, je studený bazén nebo alespoň sprcha.

Počasí nezměníte, na letní vedra se ale můžete připravit. Klasickým zachráncem při letních vedrech je stále oblíbenější klimatizace. Ta si díky narůstajícím letním teplotám našla svoje fanoušky i v našich luzích a hájích. Klimatizací to ovšem nekončí a vy si velmi dobře poradíte i bez ní.

Doporučený článek:  Jarní cibulka vyroste téměř sama. Pěstovat ji lze i na parapetu
Zdroj obrázku: Freepik

Dodržujte pitný režim

Pitný režim je základ. Dodejte vašemu tělu dostatek tekutin a díky tomu se budete cítit svěží i v tropických teplotách. Důležitý je ovšem správný pitný režim. Vyhněte se jakýmkoliv slazeným nápojům. Vašemu tělu nepomůže ani alkohol nebo nápoje s přidaným kofeinem.

Pití si také vhodně načasujte. Pijte průběžně po malých doušcích, ale po celý den. Velké a jednorázové objemy tekutiny vás sice osvěží, tělo ale následně vodu rychle vyloučí prostřednictvím pocení. Takže ještě jednou – neslazené, nealkoholické nápoje a jejich celodenní přísun. To je ten pravý recept.

Doporučený článek:  O svěží domov se postará jedlá soda. Zápach už nebude mít šanci
Zdroj obrázku: Freepik

Větrejte pouze v noci

Mnoho lidí si myslí, že otevřená okna vyřeší jejich problémy. Opak je ale pravdou. Otevřeným oknem se do domácnosti nebo kanceláře dostane venkovní teplo a efekt větrání bude přesně opačný. Větrání se tak doporučuje pouze v noci, případně ranních nebo večerních hodinách, kdy venkovní teplota klesne pod teplotu v místnosti.

Přes den zatáhněte okna žaluziemi nebo venkovními roletami, které zabrání přístupu spalujícího slunce do domácnosti. Díky tomu vaše domácnost zůstane svěží i při těch nejteplejších dnech. Venkovní rolety navíc izolují venkovní hluk, a tak je větrání s nimi v noci i pohodlné.

Zdroj: https://www.leadinglady.com/blogs/archive/10-tips-for-surviving-the-summer-heat