Domácí čisticí prostředky šetří peněženku i přírodu

Nemusíte kupovat jen drahé, průmyslově vyrobené čisticí prostředky, které nejsou pro lidi zdravé. Za tyto přípravky také utratíte nemalou část výplaty. Existuje mnohem lepší, zdravější a pro životní prostředí šetrnější způsob. Zkuste si vyrobit vlastní čisticí prostředek za zlomek ceny, než byste utratili v obchodě. Níže najdete recept na domácí výrobu čisticího prostředku.

Mastné skvrny

S mastnými skvrnami na oblečení si hravě poradí jedlá soda v kombinaci s oxidovanou vodou a obyčejnou vodou z kohoutku. Všechny tyto tři ingredience důkladně promíchejte a spojte ve stejném poměru. Pak roztok aplikujte přímo na skvrnu. Kartáčkem směs dostaňte přímo do vláken, aby mohl roztok pracovat všude. Potom oblečení opláchněte vlažnou vodou.

Doporučený článek:  Správné skladování olejů uchová jejich kvalitu a vlastnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění v kuchyni

Jedlá soda je také velmi dobrým pomocníkem při úklidu v kuchyni. Hravě si poradí s nečistotami usazenými troubě a mikrovlnné troubě. Pokud se potřebujete zbavit mastnoty, která se na nich drží, použijte vlhký hadřík, na který naneste trochu jedlé sody, a vyčistěte mastné skvrny pomocí jedlé sody. Ani zde nepotřebujete žádné speciální čisticí prostředky z obchodu. Kromě toho si jedla soda poradí také s nepříjemným zápachem, který může při přípravě jídel vznikat.

Zdroj obrázku: Freepik

Kouzlo octa

Ocet má hned mnoho možností, jak jej lze využít. Velmi dobré je přidávat ho do pračky místo aviváže. Dokáže perfektně změkčit vyprané prádlo. Pokud vložíte ocet do myčky, s přehledem nahradí přípravek na leštění nádobí. Kromě toho si také hravě poradí s vodním kamenem jak v konvi, tak i na jiných místech v domácnosti. A pokud se vám třeba vlivem vlhka tvoří v koupelně plíseň, také ji postříkejte octem, i s ní se dovede vypořádat. Nezapomeňte na zeď stříkat ocet naředěný vodou. Pokud se vám příčí štiplavá vůně octa, kromě boje s plísnění si se vším poradí stejně dobře šťáva z citronu.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a24885/make-at-home-cleaners/