Toulavé kočky z pozemku vyžene speciální zvukové zařízení, účinná je také levandule

Toulavé kočky se netýkají jen malých vesnic, ale pohybují se i po velkých městech, kde mohou způsobit velké problémy. Ti, kteří pravidelně jezdí na své chalupy pouze na víkend, mohou být překvapeni, jaké škody dokážou kočky napáchat. Je dobré se proti nim neinvazivně bránit, aby se k vám už nechtěly vracet.

Největším problémem je značkování území

Kočky za sebou nechávají spoušť v podobě trusu nebo označkovaného území. Kočičí moč velmi palčivě páchne, a pokud kočka udělá potřebu na verandě nebo terase, budete se zápachu těžko zbavovat. Existuje ale několik způsobů, jak kočkám zabránit ve vniknutí na vaši zahradu. Stačí přitom jen několik surovin a budete mít od toulavých koček klid.

Doporučený článek:  Proti mšicím v zahradě můžeme bojovat octovým postřikem
Zdroj obrázku: Freepik

Kočky i jiná zvířata nesnesou vůni levandule. Pro lidi je přitom docela příjemná a často se používá do mýdel nebo jako osvěžení do šatních skříní. Pokud ji ale vysadíte kolem domu nebo na místa, kam kočky často chodí, můžete si být jisti, že se tam kočky nevrátí. Verandu nebo terasu můžete postříkat levandulovým olejem, který ještě zřeďte vodou v poměru 1 : 10. Levandule odpuzuje kočky, psy i krtky.

Pořídit si můžete speciální zařízení na odrazení koček

Jestli chcete mít jistotu, že se k vám toulavé kočky už vracet nebudou, můžete si v obchodech koupit zařízení, která vydávají silný ultrazvuk a také mají světelné signály, jež zvířata vyplaší. Zařízení mají pohybové senzory, takže podle toho, jak se budou kočky pohybovat, vyšlou signál i silný zvuk, který pro ně bude nepříjemný.

Doporučený článek:  Rajčatová polévka se při dodržení několika zásad vždy povede na jedničku
Zdroj obrázku: Pixabay

Použít můžete také různé spreje, které nastříkáte na plot nebo místa, kudy kočky chodí, a měly by je odpudit. Je ale třeba mít na paměti, že kočky chcete pouze vystrašit, a nikoli zabít. Pasé by tedy měly být jedovaté pomůcky, které by kočky mohly sežrat a uhynout. Dobré je nechat zatoulané kočky nebo kocoury vykastrovat, protože se pak budou zdržovat u vlastního pozemku a nebudou ničit ostatní.

Zdroj: https://davidsuzuki.org/queen-of-green/keep-cats-garden/