Jak uklidit auto rychle a jednoduše běžnými prostředky

Čisté a uklizené auto je snem každého motoristy. Důkladně čištění přitom nemusí trvat hodiny. Stačí znát pár jednoduchých triků, které tento úkon usnadní. Při čištění auta můžete použít i věci, které byste asi nečekali – například dezinfekční gel na ruce rychle vyčistí všechny plastové povrchy. Zároveň na nich nevytvoří lepkavý film a zbaví plochu možných bakterií.

Schovejte si starý kartáček

Prach usazený ve ventilátorech nejrychleji odstraníte vysavačem a jemným kartáčem. Můžete použít i stlačený vzduch ve spreji, který sfoukne veškeré znečištění. Těžko dostupná místa, malé otvory nebo drsné povrchy vyčistěte starým zubním kartáčkem. Použijte přitom chemikálie, jaké k čištění auta běžně používáte.

Doporučený článek:  Bohatou úrodu rajčat může zkazit i maličkost. Obávanému praskání jde ale snadno předejít

Pokud ve vašem autě kromě lidí cestují i domácí mazlíčci, nejspíš se budete potřebovat zbavit chlupů na sedačkách. K tomu postačí vlhká houba. Sedačky otírejte krouživými pohyby a uvidíte, že srst se stočí do velké koule, kterou pak snadno vysajete. Stejně dobře můžete při tomto postupu použít čisticí prostředek na okna.

Nezapomeňte na škvíry

V autě je množství úzkých mezer, kam se běžně nedostaneme, ale hromadí se tam špína, prach a bakterie. Pokud je chcete vyčistit, vezměte plochý šroubovák nebo úzký nůž, obalte ho měkkým navlhčeným hadříkem a jemně s ním po štěrbině pohybujte. Díky tomu se zbavíte všech nečistot, které ve štěrbině ulpěly.

Doporučený článek:  Jak to udělat, aby šperky vypadaly stále jako nové?

Pokud chcete vyčistit světlomety, použijte k tomu běžnou zubní pastu a starý zubní kartáček. Nejprve je vydrhněte, nechte pár minut působit a poté otřete vlhkou houbičkou. Zubní pasta si poradí i s velmi starými usazeninami. V neposlední řadě věnujte pozornost i potahu na střeše auta zevnitř. Pokud jsou na něm fleky nebo se různě obarvil, snadno ho vyčistíte hadříkem z mikrovlákna, který se používá na čištění brýlí. Jemně s ním přejeďte po skvrnách, jeho obzvláště absorpční schopnosti do sebe vsáknou všechny nečistoty.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/how-to-wash-your-car-in-10-easy-steps-2019-7