Vanilkový olej patří výhradně na jedno místo. Lidé ho však dávají mylně jinam

Domácí způsoby, jak se zbavit much, jsou obzvláště užitečné v letní sezóně, kdy je obtížné představit si pobyt v bytě se zavřenými okny. Bohužel přítomnost nepříjemného, ​​bzučícího hmyzu je schopná pokazit jakoukoli idylku. Vanilkový olej přichází v tomto bodě na pomoc. Použití tohoto populárního produktu přesahuje kulinářský účel.

Vlastnosti vanilkového oleje

Jen trocha stačí k tomu, aby ručně vyrobené pečivo získalo bezkonkurenční aroma. Na jaře roku 2022 se tým vědců ze švédského institutu zaměřil na výzkum vůní, které nejvíce lákají lidi. Výsledky byly jednoznačné a na prvních místech stála oblíbená vanilka, která vzbuzuje jen pozitivní pocity. Vanilkové aroma se používá nejen při vaření, ale také v aromaterapii. Má relaxační, uklidňující a povzbuzující účinek.

Doporučený článek:  Po mých výmluvách telemarketingový navolávač raději obratem zavěsí. Říkám je pokaždé, sděluje čtenář Honza

Takže můžeme bezpečně předpokládat, že použití vanilkového oleje proti mouchám bude příjemným zážitkem. Ukazuje se, že hmyz nesdílí naše sympatie k tomuto produktu. Vanilka ho dráždí. Takže místo nevzhledných pastí v každém zákoutí bytu stojí za to vyzkoušet trochu jiný způsob, jak vystrašit mouchy doma a na terase.

Zdroj obrázku: Freepik

Vanilkový olej proti mouchám

Nejjednodušší metodou je položit malou nádobu vanilkového extraktu na stůl, kde jíme venkovní jídla. To je velmi dobré řešení pro lidi, kteří rádi tráví čas na balkoně. Pro jídlo se také vyplatí najít místo raději v interiéru. Nejlepší je mouchy odradit hned u okna. Vanilku je také vhodné umístit do blízkosti nádoby na odpad a na místa, kde skladujeme ovoce a zeleninu. Přitahují vetřelce jako magnet.

Doporučený článek:  Svěží domov plný lesku a příjemné vůně: o to vše se postará obyčejný čaj

Můžete si zkusit připravit vanilkový postřik. Smíchejte 100 mililitrů vody se lžící vanilkového oleje. Nalijte roztok do láhve s rozprašovačem a použijte hned, jakmile si všimnete, že mouchy útočí na váš prostor, nebo máte pocit, že předchozí dávka již vyprchala. Vanilkový olej funguje stejně dobře i na komáry. Použijte navrhované nápady, abyste se chránili před jejich návštěvou.

Zdroj: https://www.evergreenpc.com/about/our-blog/tips-how-naturally-keep-pests-away-your-home