Bidet je čím dál častější i v českých koupelnách. Přináší jen samé výhody

Při cestách do zahraničí často uvidíte v koupelnách bidet. Je to sice v mnoha zemích standard, bez kterého nemohou už obyvatelé žit, ale my si na jeho existenci teprve zvykáme. Už nyní ale najdeme v novostavbách tento druh „toalety“, která nám chrání naše intimní místa. Najdete ho v hotelech i u lékařů, kde je důležitá hygiena intimních míst.

Bidet je užitečný, víte ale, jak ho používat?

Mnoho lidí netuší, jak bidet používat, ale současně vědí, k čemu slouží. Není těžké se naučit, k čemu je dobrý, a začít ho využívat. Stačí vědět několik pravidel, která jsou jednoduchá k zapamatování. Bidet poznáte na první pohled, protože vypadá jako záchodová mísa. Rozdílu si ale všimnete ihned. Nenajdete na něm toaletní sedátko, místo něj je tu kohoutek, který může vypadat pokaždé jinak.

Doporučený článek:  Vyrobte si vlastní osvěžovač vzduchu. Potřebovat budete jen několik přírodních ingrediencí a oblíbenou vůni

Některé bidety obsahují také hadičku, která při intimní hygieně pomůže. Můžete najít i takové bidety, které jsou zabudované přímo do záchodové místy. Jestli chcete bidet použít, najděte ovládací panel a jste skoro v cíli. Použití samotné již není složité. Bidet používejte pouze po dokončení potřeb na toaletě. Sedněte si na bidet, otáčejte kohoutky s vodou a případně použijte hadici. Teplotu vody si regulujete sami, umyjete si intimní místa a poté se otřete čistým ručníkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Bidet je skvělým pomocníkem při intimní hygieně

Jestli chcete mít jistotu, že jsou vaše intimní místa čistá, použijte právě bidet. Ušetří vám to sprchování, při kterém spotřebujete zbytečně mnoho vody, navíc právě regulací si můžete teplotu vody nastavit, jak budete potřebovat. Bidet se hodí hlavně před vyšetřením například u gynekologa nebo gastroenterologa, kde je čistota velmi důležitá.

Doporučený článek:  Zubní pasta dokáže rozzářit nejen náš úsměv. Žádné skvrny proti ní nemají šanci

Bidet mohou používat všichni, i lidé, kteří často trpí na záněty intimních partií nebo nepříjemnými hemeroidy. Toaletní papír není pro každého vhodný, navíc při problémem s hemeroidy může zvýšit nepříjemné pálení a svědění. Jestli se chystáte rekonstruovat byt nebo stavět dům, myslete na zavedení bidetu ve své koupelně.

Zdroj: https://www.instructables.com/How-to-use-a-bidet-1/