Volný vztah funguje mnohdy líp než přísná věrnost. Má to ale důležitou podmínku

Otevřené vztahy se stávají čím dál oblíbenějšími. Ve společnosti se ale zatím nesetkávají s velkým pochopením. Není obvyklé, že si vedle partnera najdete ještě jiný vztah. Tradiční vize vztahu se neslučuje s volným vztahem, ve kterém si vlastně každý z partnerů dělá v sexuální oblasti vše, co mu vyhovuje. Existují ale pravidla, která je potřeba dodržovat.

Je monogamie receptem na zdravý vztah?

O otevřených vztazích se moc nemluví a možná je to chyba. Ve většině vztahů je to totiž naprosto normální stav. O otevřeném vztahu mluví především lidé, kteří jsou aktivní na sociálních sítích a živí je to. Nikdo se nebojí vyjádřit svůj názor, i když se jedná o kontroverzní téma. Nedávno jedna influencerka sdílela příspěvek o zradě ve vztahu a strhla se lavina názorů.

Doporučený článek:  Elixír života má každý ve svých rukách. Nahlédněte do jídelníčku těch, kteří se dožili stovky

Blogerka přiznala, že na sexu nevidí nic špatného, i když je mimo oficiální vztah. Považuje ale za nemorální podvádět partnera, a proto je vhodné se domluvit, aby s tímto volným vztahem souhlasili oba dva. Společnost je ale podle blogerky přesvědčená, že vztah s jedinou osobou je norma, která se nesmí porušit. Odchylka v názoru se může projevit nejen nesympatiemi, ale rovnou nenávistí.

Zdroj obrázku: Freepik

Ve vztahu je nutné si promluvit

Blogerka ve svém příspěvku mluvila nejen o nevěře nebo jiných problémech, které se vztahu mohou objevit, ale také uvedla, že je nutné najít viníka, který za případný rozpad vztahu může. Chyba totiž nemusí být na obou stranách, ale většinou tomu tak je. Zdravý vztah podle ní znamená, že lidé spolu komunikují a mluví o svých problémech a nejen o nich.

Doporučený článek:  Sassy Water patří mezi aktuální trendy při hubnutí. Recept na přípravu je jednoduchý

Zdravý vztah potřebuje neustálou péči, protože jinak není možné ho dlouhodobě udržet. Jestli oba partneři souhlasí s tím, že se budou ještě stýkat s někým dalším, jejich soužití může trvat i desítky let. Pravidlo, že musí oba dobrovolně souhlasit, se pak nesmí porušit a v případě, že takový vztah jednomu z partnerů přerostl přes hlavu, je nutné si o tom promluvit.

Zdroj: https://www.thezoereport.com/wellness/do-open-relationships-work