Krtek znamená pro každou zahradu pohromu. Naštěstí s ním lze jednoduše bojovat

Krásná zahrada je snem každého majitele domu. Jestliže ale máte krásný zelený trávník a objeví se na něm hromádky, je jasné, že vás navštívil krtek, který není vítaným hostem. Jak se tohoto škůdce zbavit, aniž byste mu museli ubližovat? Poradíme neinvazivní metody odpuzení.

Jak se snadno zbavíte krtka?

Krtek je velmi drobný savec, který ovšem dokáže napáchat velké škody. Váží jen 100 gramů, ale umí kompletně zrýt zahradu. Naštěstí ale nepatří mezi typické škůdce, protože neničí kořeny rostlin. Jestli chcete mít krásný trávník, který nebude plný hnědých hromádek hlíny, je nutné se krtka zbavit co nejrychleji.

Doporučený článek:  Cuketa lépe poroste vedle určitých druhů rostlin

Nejlepším způsobem bude prevence, aby k vám krtek vůbec nechtěl přijít. Krtci si chodby razí ve hloubce 50 cm, proto když budete stavět plot, dejte pletivo dostatečně hluboko, aby se krtek do zahrady vůbec nedostal. Můžete pod trávník také rozložit síť s jemnými očky, asi dvacet centimetrů hluboko. Krtci jsou slepá zvířata, zato mají vynikající čich. Vysaďte si na zahradě bylinky a květiny, které jim nebudou vonět – česnek, bazalku nebo měsíček.

Zdroj obrázku: Freepik

Nelíbí se jim plesnivé odpadky ani citrusové slupky

Jestli jste krtka na své zahradě našli, nezbývá nic jiného než ho z ní dostat. Můžete vyzkoušet metody, které nejsou invazivní, ale krtka vyplaší. Jednou z nich je vložit do krtinců plesnivé odpadky, které ho zaručené odpudí. Další variantou jsou citrusové slupky. Je to ale krátkodobá metoda, protože si krtci mohou na tento nepříjemný zápach zvyknout a jen se přesunout o kousek dál.

Doporučený článek:  Pěstování malin je snadné, k bohaté úrodě postačí správné místo a dostatek zálivky

Do krtinců můžete nalít například směs listů černého bezu, česneku a bazalky. Krtci nemají rádi ani vůni sleďů, benzínu nebo petroleje. Můžete si také zakoupit kovové tyče, na které pověsíte plechovky. Vlivem větru budou vydávat zvuk, který krtky vyplaší. V obchodech najdete i speciální plašičky na tyto škůdce.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-moles-in-your-yard-garden/