Vyrobte si domácí svíčky a provoňte svůj domov

Svíčky jsou nedílnou součástí téměř každého domova. Dělají nádhernou atmosféru v domě a vždy se díky nim cítíte útulně a pohodlně. Domácí svíčky můžete vyrobit z netoxických, ekologických materiálů a éterických olejů, které máte nejraději. Uvidíte, že vám přinesou úžasnou romantickou i sváteční náladu, která vás bude doma provázet na každém kroku. Navíc jde o velmi levný a přírodní způsob, jak si užít nádherné vůně, kterou milujete.

Co budete potřebovat?

Celkem budete potřebovat pouze pět předmětů, ze kterých vytvoříte nádherné a voňavé svíčky, které se stanou důležitou součástí vašeho domova. Potřebovat budete 1,8 kg sójového vosku, 10 bavlněných knotů, 10 skleniček (objem asi 100 ml), éterické oleje podle vlastního výběru a velký hrnec. Vidíte, nepotřebujete nic složitého a v obchodě lze zakoupit připravený vosk a knoty, takže s tím nebudete mít ani příliš mnoho práce.

Doporučený článek:  Zamlžená skla už budou minulostí, stačí tento trik

Jak na to?

V první řadě musíte naplnit skleničky voskem. Umístěte do nich plátky sójového vosku, který nádherně voní, je ekologický a zdravotně nezávadný. Poté dejte sklenice do velkého hrnce nebo hrnce na zavařování a poté přidejte vroucí vodu. Dosáhnout by měla asi poloviny výšky sklenic. Hrnec na zavařování nebo pomalý hrnec zapněte. Po dvou hodinách se vosk roztaví asi na polovinu objemu sklenic. Poté přidejte pár dalších voskových vloček a promíchejte.

V pomalém hrnci zahřívejte na nízkou teplotu další hodinu. Jakmile se vosk zcela rozpustí, sklenice vyjměte a odložte na 10 minut. Nechte chvilku chladnout a poté přidejte éterické oleje. Jakmile vosk začne trochu tvrdnout, vložte do něj knoty. Sklenice můžete ozdobit větvičkou čerstvé nebo sušené bylinky, květinami apod. Budou díky tomu nejen krásně vonět, ale také vypadat. Pokud chcete potěšit své blízké osobním dárkem, který jste sami vyrobili, jedná se o ideální volbu.

Zdroj: https://www.proflowers.com/blog/how-to-make-candles/